F1: Zapowiedź GP Malezji 2015

Tor Sepang

GP Malezji odbędzie się w już w najbliższą niedzielę. Jak zwykle tor Sepang przywita kierowców swą nieprzewidywalnością. Jest to jeden z najnowocześniejszych torów, na których rozgrywane są wyścigi Formuły i MotoGP, zaprojektowany przez nadwornego architekta Formuły 1, Heramanna Tilka. Do kalendarza wyścigów wszedł w 1999 roku. Tor ma 15 zakrętów i 8 prostych. Długość okrążenia to 5543 metry. Konfiguracja toru pozwala na osiąganie bardzo dużych prędkości.

Niestety może to być ostatni wyścig Formuły 1 na tym torze. W tym roku wygasa kontrakt toru na organizację wyścigów tej dyscypliny sportów motorowych, a władze zarządzające torem określają nową umowę, jaką przedstawił Bernie Ecclestone, za nie do przyjęcia. Czyżby był to kolejny, po GP Niemiec wyścig którego zabraknie w przyszłorocznym kalendarzu? Przypomnijmy, że 20.03.2015 roku zapadła decyzja o nieorganizowaniu GP Niemiec na torze Nürburgring. Początkowo próbowano zorganizować GP Niemiec na torze Hockenheim, lecz i ten pomysł upadł. Nawet obietnica wsparcia organizacji domowego wyścigu przez Mercedesa nie odniosła skutku.

Natomiast pocieszającą sprawą przed GP Malezji jest, nieoficjalna jeszcze, informacja, że w wyścigu na torze Sepang wystartuje Fernando Alonso. Podobno Hiszpan przeszedł w niedzielę wszystkie testy medyczne i jest gotów do walki. Olbrzymią zagadką jest jednak forma McLarena przed azjatycka rundą. Po GP Australii obraz teamu był raczej nieciekawy, a postawa Jensona Buttona pokazywała, że silnik Hondy nie jest rewelacyjną jednostka napędowa. Czy Honda uporała się z problemami i uda się Mc Larenowi wejść chociaż do trzeciej części sesji kwalifikacyjnej?

Obiecujące są także słowa Johna Bootha, szefa zespołu Manor, który przyznał, że zespół uporał się z problemami związanymi z oprogramowaniem silników swoich bolidów, i spodziewa na GP Malezji normalnego weekendu wyścigowego. Po nieudanym występie na GP Australii, kiedy to żaden bolid tej stajni nie wyjechał nawet na chwilę na tor napawa to optymizmem ze na starcie wyścigu znajdą się wszystkie bolidy.Nieprzewidywalna pogoda na torze Sepang już wielokrotnie dawała się we znaki zespołom. I w tym roku może być podobnie, gdyż meteorologowie zapowiadają weekend z burzami i temperatura od 25 do nawet 34 stopni Celsjusza

GP Malezji będzie transmitował Polsat Sport:

Piątek 27.03.2015

5.10 – 1 sesja treningowa

7.00 – 2 sesja treningowa

Sobota 28.03.2015

7.00 – 3 sesja treningowa

10.00 – sesja kwalifikacyjna

Niedziela 29.03.2015

9.00 – wyścig

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *