Nowości książkowe z Wydawnictwa Zysk i Spółka, tym razem dla najmłodszych

Cotygodniowe spotkanie z Panią Beatą Witoń z Wydawnictwa Zysk i Spółko zaowocowało kolejną opowieścią o nowościach książkowych oraz nagrodami dla naszych słuchaczy.

Tym razem Pani Beata przygotowała niespodziankę dla najmłodszych, prosto z targów w Poznaniu. Jeśli chcecie zdobyć książkę dla swojej pociechy wraz z autografami od autorów słuchajcie w najbliższym czasie Radia Hobby o poranku.

Więcej o nowościach:

A z okazji Dnia Fantastyki, który już dziś przedstawiamy kilka propozycji, które również już niebawem będzie można zdobyć w naszych konkursach:

Lot sowy 

Rodzice Dariana byli myśliwymi, którzy w Lesie Pelagirskim polowali na istoty zmienione przez magiczne burze, a potem sprzedawali ich fantastyczne skóry. Darian jednak nie towarzyszył im w ich ostatniej wyprawie do Pelagiru, z której nigdy nie wrócili. Obecnie jest uczniem czarodzieja Justyna, życzliwego starca, który uparcie twierdzi, że Darian ma „talent”. Jednak pogrążony w rozpaczy po stracie rodziców chłopak nie jest zainteresowany magią i zamiast się uczyć, szuka pociechy w lesie, gdzie ukryty wśród olbrzymich drzew samotnie przeżywa żałobę.
I to właśnie ze swej kryjówki na skraju Lasu Pelagirskiego Darian widzi atak barbarzyńców na jego rodzinną wieś. Samotny i bezsilny ucieka w głąb puszczy. Nie wie jednak, że w odwiecznych ostępach zamieszkują Jastrzębi Bracia, lud starożytny i magiczny, a ucieczka doprowadzi go do odkrycia, którego ani Justyn, ani rodzice nie mogli przewidzieć…

Na drugą stronę

Roger Kilbourne posiada zdolność przechodzenia do krainy umarłych i rozmawiania z jej mieszkańcami.  Ten zdumiewający dar nie ułatwia mu życia.  Rogerowi udaje się uciec od brutalnego wujka, który od lat wykorzystywał jego talenty. Zdobywa pracę w pałacowej pralni i jest przekonany, że nic mu nie grozi, ale niebezpieczeństwa dopiero się zaczynają. Najpierw zakochuje się beznadziejnie w samowolnej, oszałamiającej lady Cecilii, potem zaś zostaje wciągnięty w śmiercionośne intrygi dworskie. Wkrótce zaczyna wykorzystywać swój dar po to, by zrealizować marzenia, nawet kosztem sprowadzenia umarłych do świata żywych.

Nadejście mrocznej mgły

Roger niegdyś poprowadził armię Umarłych.
Uratował swoją ojczyznę i przyjaciół, ale w inwazji dzikich stracił miłość swojego życia oraz swój dar przenikania do krainy Umarłych. A przynajmniej tak mu się wydaje.
Teraz, kiedy na tronie zasiada młoda księżniczka Stephanie, Roger wreszcie zaznaje spokoju. Razem z Maggie i Jee od dwóch lat prowadzą małą, położoną na uboczu gospodę i powodzi się im coraz lepiej. To proste, wypełnione ciężką pracą życie nagle się jednak kończy. Kraj ponownie nawiedzają zastępy barbarzyńców – syn lorda Soleka przybywa na czele armii po swą małoletnią narzeczoną. Ale dzicy przybyli tu nie tylko po księżniczkę, której rękę im obiecano, lecz również po zemstę – szukają młodego czarownika, tego, który poprowadził armię magicznych iluzji przeciwko lordowi Solekowi. Szukają Rogera. Jedynym ratunkiem jest ucieczka.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *