Warszawa: buspasy dla motocykli

bus pas łódź
Zwracam się z uprzejmą prośbą o rozważenie dopuszczenia na projektowanym odcinku, ale również i na pozostałych stołecznych buspasach ruchu motocyklowego.

W mojej ocenie rozwiązanie to powinno przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa motocyklistów na warszawskich drogach. – Tymi słowy jeden ze stołecznych radnych – Paweł Lenarczyk – zgłosił interpelację, której celem jest umożliwienie jazdy po warszawskich buspasach również przez motocyklistów. Takie rozwiązanie funkcjonuje już w Wielkiej Brytanii oraz w kilku polskich miastach.

Motocyklem po buspasie w…

 

Motocykliści, którzy wybiorą się do Krakowa, Bydgoszczy mogą już poruszać się pasami dla autobusów. Od kilku dni, podobne porządki zapanowały również w Łodzi. Warszawski radny, odpowiedzialny również za projektowany właśnie przy ulicy Puławskiej pas dla autobusów, złożył 19 marca zapytanie o możliwość wpuszczenia motocyklistów na buspasy. Naczelnym argumentem dla umożliwienia motocyklistom poruszania sie po tych częściach jedzni, ma być poprawa bezpieczeństwa. Statystyki z wysp jednoznacznie świadczą, że ilość kolizji z udziałem motocyklistów znacząco spadła w tych rejonach Wielkiej Brytanii, gdzie takie rozwiązania już funkcjonują.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *