Wołomin: Pod wpływem alkoholu doprowadził do śmiertelnego wypadku

Zbigniew R. mając 2,5 promila alkoholu we krwi nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście. Między kierowcą citroena a motocyklistą doszło do zderzenia, w skutek czego ten drugi zmarł na miejscu.

Do tragicznego wypadku doszło w miniony wtorek 24.03 około godziny 18:00. Funkcjonariusze z komendy wołomińskiej otrzymali wiadomość o kolizji między kierowcą citroena a motocyklistą, która miała miała miejsce w Trojanach. Na miejscu pojawiła się drogówka, która od służb ratowniczych dowiedziała się, że 35-letni motocyklista w wyniku wypadku zmarł na miejscu. Kierowca samochodu zaraz po wypadku oddalił się, ale policjantom udało się go namierzyć i zatrzymać.

Prowadził mając 2,5 promila alkoholu we krwi

45-letni kierowca został poddany badaniu alkomatem, w jego organizmie było około 2,5 promila alkoholu. Na podstawie materiałów dowodowych zebranych w tej sprawie udało się ustalić wstępne okoliczności wypadku. Najprawdopodobniej kierujący samochodem chcąc skręcić nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście, skutkiem czego była kolizja i śmierć 35-latka.

12 lat pozbawienia wolności

Zbigniew R. po tym jak wytrzeźwiał został przesłuchany przez funkcjonariuszy Policji. Przedstawiono mu zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku drogowego, którego skutkiem była śmierć motocyklisty. 45-latkowi grozi teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

źródło, fot: KSP

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *