Mariusz Kamiński skazany

Zapadł wyrok sądu. 3 lata więzienia i 10 lat zakazu zajmowania stanowisk. taki wyrok sąd orzekł w sprawie Mariusza Kamińskiego, działacza PiS.

Jest to niezwykle kontrowersyjna decyzja. Członek klubu Prawa i Sprawiedliwości  – Mariusz Kamiński, jest jednym z najbliższych działaczy prezesa – Jarosława Kaczyńskiego. Kamiński piastował urząd szefa CBA i właśnie za przekroczenie uprawnień podczas tzw. „afery gruntowej” z  lata 2007 roku, został skazany na 3 lata więzienia.

Po owym wyroku w sieci pojawiło się wiele komentarzy. Niewątpliwie była to bardzo trudna decyzja. Czy słuszna? Według sądu Warszawa-Śródmieście – tak. Wielu polityków wypowiedziało się w tej sprawie. Oczywiście prezes PiS skrytykował decyzję sądu, natomiast internauci maja podzielone zdania. Jedni sądzą, że został skazany słusznie, inni – nie.

Tzw. „afera gruntowa” dotyczyła tzw. „kontrolowanej łapówki” dla Piotra R. i Andrzeja K., współpracowników Andrzeja Leppera, który także miał otrzymać swoją dolę za „odrolnienie” gruntu na Mazurach. Kamiński został skazany za przekroczenie uprawnień związanych z wręczeniem owej łapówki, gdyż wtedy ponoć nie mieli wystarczającej ilości dowodów, aby wręczyć „kontrolowaną łapówkę”.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *