Pruszków: Chcąc uniknąć kontroli udawał, że śpi

Policjanci zatrzymali 31-latka. Mężczyzna najpierw udawał, że jest nieprzytomny a potem kłamał, że nie ma przy sobie dokumentów i podał funkcjonariuszom fałszywe dane.

„Nieprzytomny pasażer”

Około 1:00 w nocy policjanci z Pruszkowa zauważyli samochód jadący ul. Helenowską. Kierowca auta jak tylko zauważył radiowóz znacznie przyspieszył, po czym chwilę później zaparkował samochód i przesiadł się na miejsce pasażera. Gdy funkcjonariusze podeszli i chcieli z nim porozmawiać udawał nieprzytomnego. Policjanci w obawie, że mężczyzna stracił przytomność wezwali na miejsce pogotowie i wybili szybę w oknie auta.

Jazda pod wpływem alkoholu, z zakazem prowadzenia pojazdów

Jak się okazało, mężczyzna nie był nieprzytomny, za to miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. 31-latek powiedział, że nie ma przy sobie żadnych dokumentów i podał funkcjonariuszom fałszywe dane, jednak Ci po przeszukaniu samochodu znaleźli jego dowód osobisty. Mężczyzna przyznał się, że jest mieszkańcem Warszawy i podając fałszywe dane chciał ukryć zakaz prowadzenia pojazdów do roku 2019. Teraz może mu grozić kara 3 lat pozbawienia wolności.

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *