Polska: Poważne zniszczenia po ostatnich wichurach

Przez ostatnie dwie doby nad Polską przeszły ogromne wichury, które pozostawiły po sobie wiele szkód. Nad województwem wielkopolskim pojawiła się trąba powietrzna.

Od poniedziałku Straż Pożarna interweniowała już ponad 2450 razy, a zgłoszeń wciąż przybywa. Według meteorologów najgorsza sytuacja miała miejsce wczoraj, gdzie interwencji było około 1300. Wichury pozostawiają po sobie wiele szkód – zerwane trakcje elektryczne, zniszczone budynki, drzewa wyrwane z korzeniami, zerwane dachy. Z wstępnych badań wynika, że silny wiatr uszkodził w całym kraju około 400 budynków, a ponad 150 z nich to budynki mieszkalne. W wyniku wichur na szczęście nie było ofiar śmiertelnych, ale dwie osoby zostały ranne.

Trąba powietrzna w województwie wielkopolskim

Mimo iż silne wiatry da się odczuć w całej Polce, najgorszą sytuację mają mieszkańcy województw dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego, małopolskiego czy wielkopolskiego, gdzie przeszła trąba powietrzna. Silny wiatr zerwał dach z 13 budynków, a 2 całkowicie zniszczył. Już teraz straty materialne szacuje się na kilkaset tysięcy złotych.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *