Legionowo: XXII Konkurs Literacki

W tym roku na uczestników czeka kilka nowości, ponieważ formuła konkursu nieco się zmieniła i pojawiły się nowe kategorie.

Legionowski Konkurs Literacki co roku organizowany jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Jednak w tym roku jego formuła nieco się zmieniła i mieszkańcy mogą się zmierzyć w nowych kategoriach.

Rymowanka, limeryk, satyra

Dla najmłodszych uczestników konkursu przygotowano kategorię „rymowanka” – jest ona skierowana dla dzieci do 12 lat. Młodzież w wieku od 12 do 17 lat może się zmierzyć w kategorii „limeryk”, natomiast dorośli mają do wyboru kategorię „limeryk” i „satyra”. Po głosowaniu za pomocą sms-ów zostaną wyłonione 3 pierwsze miejsca, które otrzymają nagrodę o wartości 700 zł i dwa wyróżnienia wraz z nagrodą 300 zł. Dodatkowo każdy niezależnie od wieku może się zgłosić do opowiadania pod hasłem „Legionowo przyszłości”, gdzie nagrodę specjalną wręczy Prezydent Miasta, Roman Smogorzewski.

Do kiedy można się zgłaszać?

Warto już teraz wziąć konkurs poważnie pod uwagę, ponieważ termin składania prac kończy się wraz z 30 kwietnia 2015 roku. Z końcem marca zostało wyłonione jury konkursu – przewodniczącym będzie Marek Wawrzkiewicz, a obok niego zasiądą Rafał T. Czachorowski, Jadwiga Woźniak-Kasperek i Renata Sowińska.

 

źródło: UM Legionowo

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *