Polska: Policja podsumowuje święta, 16 osób nie żyje

Podczas świątecznego weekendu na drogach doszło do 185 wypadków, w wyniku których 246 osób zostało rannych a 16 zginęło. Policja zatrzymała też dużo kierowców, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu.

Podczas każdych świąt Policja wyjeżdża na drogi i stara się kontrolować sytuacje ze wzmożoną siłą. Dlatego też często zatrzymują podróżujących, aby zweryfikować stan pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz czy wszyscy pasażerowie jadą przepisowo. Jednak jak co roku podczas tych kilku dni doszło do wielu tragicznych wypadków.

16 osób nie żyje, 246 osób rannych

Podczas minionego weekendu, nie wliczając w to świątecznego poniedziałku doszło do 185 wypadków, w których aż 246 osób zostało rannych a 16 zginęło. Najgorszym dniem była niedziela, gdzie doszło do 35 wypadków, ale rannych zostało 56 osób a 5 zginęło.

806 kierowców prowadziło pod wpływem alkoholu

Mimo iż wciąż prowadzonych jest wiele akcji, które przestrzegają przed wsiadaniem za kierownicę pod wpływem alkoholu, wielu kierowców dalej nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia, jakie sprawia na drodze. Podczas świątecznego weekendy funkcjonariusze zatrzymali aż 806 kierowców, którzy nietrzeźwi prowadzili auto. Najwięcej nietrzeźwych kierowców zatrzymano w Wielką Sobotę.

 

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *