Dodatkowe pieniądze dla szpitali

Opieka zdrowotna jest niezwykle istotna. Dlatego zarząd województwa mazowieckiego zdecydował o przyznaniu unijnego dofinansowania 3 szpitalom na terenie województwa. 

Trzy mazowieckie szpitale otrzymają dofinansowanie opiewające na łączną kwotę 2,8 mln zł. Te szpitale to: Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie, Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku i Szpital Dziecięcy im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza SPZOZ w Warszawie. Zostaną one doposażone w specjalistyczny sprzęt medyczny, który ma usprawnić pomoc medyczną i zwiększyć możliwości lecznicze w tych placówkach.

logo-mazowszeMiędzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie  zostanie wzbogacony o nowoczesny aparat USG z oprogramowaniem dla oddziału neonatologii i oddziału ginekologii i położnictwa. Ma on służyć lepszemu diagnozowaniu.

Szpital przy Niekłańskiej zyska natomiast sprzęt przeznaczony głównie dla małych dzieci.  Zostanie bowiem wzbogacona część okulistyczna, a sprzęt będzie wykorzystywany do leczenia małych dzieci, w tym wcześniaków. Dodatkowo planowany jest również remont pomieszczeń oddziału.

Dużą część pieniędzy otrzymają sale zabiegowe i blok operacyjny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Zostaną wyposażone w nowy sprzęt i aparaturę. Zakupione zostaną m.in. zestaw laparoskopowy oraz artroskop.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *