Legionowo: Budowa kładki nad torami już niedługo

Kładka nad torami powstanie w ciągu ulic Parkowa i Wyszyńskiego. Aby zacząć budowę należy zlikwidować przejazd kolejowy, ale w zamian za to dla mieszkańców zostanie wprowadzony bezpłatny autobus.

Za budowę nowej kładki odpowiada firma MOSTY z Warszawy, która zdeklarowała ukończenie inwestycji w kwocie 3 057 867,93 zł. Nowe przejście ma powstać w ciągu 23 tygodni i jednocześnie będzie miało 7-letnią gwarancję. Jednak przed rozpoczęciem prac nastąpi kilka zmian.

Przejazd kolejowy zamknięty

Przed budową kładki należy zlikwidować przejazd kolejowy oraz całą infrastrukturę w tym miejscu – takie są warunki wykonawcy. Dawny przejazd zostanie odgrodzony dla samochodów, a na miejscu pojawią się znaki informujący o najbliższym przejściu dla pieszych oraz przejazdu dla kierowców. Kolej przewidziała jedynie ustawienie zapór dla samochodów, zupełnie nie pomyślała o bezpieczeństwie pieszych, którzy widząc możliwość przejścia przez torowisko mogą z niego skorzystać – mówi Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta Legionowa. – Trwają rozmowy na temat tego, jak trwale i skutecznie odgrodzić torowisko tak, aby uniemożliwić przechodzenie przez tory w tym miejscu – stwarza to poważne niebezpieczeństwo dla naszych mieszkańców.

Bezpłatny autobus dla mieszkańców

W związku z utrudnieniami wynikającymi z zamknięcia przejazdu i budowy kładki dla mieszkańców zostanie uruchomiona bezpłatna linia autobusowa, która ruszy już 13.04. Od poniedziałku do piątku autobus będzie kursował od 5:30 do 20:30 i planuje się około 20 kursów dziennie. Bezpłatna linia autobusowa będzie kursowała na trasie Stacja PKP Legionowo, Kościuszki, Piłsudskiego, Jagiellońska, Krakowska, tunel Al. Róż, Al. Legionów, Wyszyńskiego, Kolejowa, Żelazna, Narutowicza, Wyszyńskiego, Al. Legionów, Al. Róż tunel, Krakowska, Jagiellońska, Słowackiego, Kościuszki i Stacja PKP Legionowo.

 

źródło, fot: UM Legionowo

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *