Wiosenne zmagania z grypą

Choroby układu oddechowego u człowieka mogą być powodowane przez setki różnych wirusów, od zwykłego przeziębienia, aż do wirusowego zapalenia płuc.
Jeśli jesteś zdrowy i zachorowałeś na grypę, to trwa ona zwykle siedem dni i ustępuje samoistnie bez żadnego leczenia. Dla osób bardzo młodych, starszych cierpiących z powodu niektórych przewlekłych chorób, infekcja grypowa stanowi poważne zagrożenie i wymaga natychmiastowej interwencji. Leczenie grypy jest dwojakie: po pierwsze atakowanie samego wirusa, a po drugie w tym samym czasie łagodzenia objawów, jakie on wywołuje. Klasyczny objaw grypy to gorączka-zazwyczaj 38 C lub więcej, bóle głowy, łamanie w stawach i wszelaki kaszel. Żaden lekarz mający typowe naukowe podejście nigdy nie zapisze Ci antybiotyku, ponieważ wiadomo, że nie niszczy on wirusa grypy.
Podsumowując, grypę nie jest trudno rozpoznać. Powoduje nagłą wysoką gorączkę, ból głowy, kaszel, uogólnione bóle i łamanie w stawach-zmęczenie. Podczas tych objawów zioła i picie ich w odpowiednich proporcjach i czasie, pozwala na szybkie pozbycie się wirusów. Należy w odstępach co dwie godziny pić po szklance naparu z następujących ziół:
-ziele macierzanki,
-kwiat lipy,
-korzeń omanu wielkiego,
-kora wierzby białej,
-liść maliny,
-kwiat bzu czarnego.
Zioła uprzednio wymieszane, dozujemy w postaci : dorośli 1 łyżka stołowa na szklankę wrzątku, przykrywamy, parzymy do naciągnięcia na około 20 minut. Pijemy zawsze ciepłe co dwie godziny po posiłkach. Dzieci powyżej roku życia, pół szklanki powyższego naparu. Ważne jest zachować czas dozowania tj. w odstępach co dwie godziny.Ziół nie słodzimy cukrem i miodem. Zalecana mieszanka pozwoli, by unikać powikłań grypowych i rewitalizacji szybkiego powrotu do zdrowia.
Ważną uwagą jest, by podczas przechodzenia wirusa grypy ograniczyć przetwory mleczne głównie mleko, gdyż może zwiększać gorączkę. Posiłki jadamy w małych ilościach, lecz często podczas dnia. Wskazany jest rosół z dużą ilością świeżych jarzyn.

Życzę Państwu na WIOSNĘ uśmiechu, korzystania z jej uroków i zdrowia. Odpowiadam także na Państwa pytania podczas co sobotnich audycji w samo południe. Piszcie Państwo do mnie roman@hobby.pl

Roman Drożdżyński

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *