Bliżej poznamy życie Chopina

Kompozytor urodził się na Mazowszu, a połowę swojego życia spędził w Warszawie. Jednak pianista nie jest tak kojarzony z Warszawa jak z Paryżem czy Żelazowa Wolą. Stąd pomysł na realizację projektu, który przypomni związki Chopina ze stolicą.

Powstanie m.in. strona internetowa, która będzie działać jako podstrona prowadzonej przez Stołeczne Biuro Turystyki witryny www.warsawtour.pl. W portalu znajdzie się wiele ciekawych informacji nie tylko o życiu i twórczości Chopina. Prezentowane będą tu również miejsca z nim związane oraz kalendarium imprez.

logo-mazowsze

Dodatkowo zostaną wprowadzone dwie nowoczesne aplikacje. Pierwsza z nich – „Żywy Chopin w mieście” umożliwi zrobienie sobie zdjęcia z kompozytorem. Druga – „Fryderyk Chopin w Warszawie” to nowoczesna forma mobilnego przewodnika wzbogacona o ciekawostki związane z artystą.  Aplikacja będzie dostępna aż w 7 językach by także goście z zagranicy mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o naszym kompozytorze.

Oprócz tych 2 elementów poszerzony zostanie szlak grających ławeczek na Trakcie Królewskim, które odtwarzają fragmenty utworów kompozytora. W ramach projektu wydano już 50 tys. egzemplarzy broszury „Warszawa Fryderyka Chopina”, w której prezentowane są miejsca związane z artystą.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *