Legionowo: 1 etap SK bank Mazovia MTB Marathon

W minioną niedzielę 12 kwietnia odbył się start tegorocznego maratonu – SK bank Mazovia MTB Marathon. Owy weekend dla kolarzy był niczym marzenie. W sobotę turniej w Wieliszewie a w niedziele start Mazovi. Jak to wyglądało?

Cała trasa tylko początek i koniec wiodła w Legionowie. Tak naprawdę większość trasy prowadziła przez gminę Jabłonna, a dokładniej  – Lasy Chotomowskie. W Legionowie był start imprezy, jako pierwszy z 15 odcinków trasy. Natomiast koniec odbędzie się w Nowym Dworze Mazowieckim.

Na miejscu oprócz wielkiej ilości kolarzy nie zabrakło takich osób jak:  Jan Grabiec – Starosta Powiatu Legionowskiego czy Roman Smogorzewski – Prezydent Miasta Legionowo, a także jednego z pomysłodawców przedsięwzięcia, czyli zwycięzcy Tour de Pologne z 2003 roku – Cezarego Zamany.

W Legionowie zgromadziło się ponad 1000 osób, w tym około 100 dzieci, którzy jeździli na trasach Hobby, Fit, Mega i Giga. Rywalizacja była niezwykle zacięta a zwycięzcą 1 etapu na najdłuższym dystansie „Giga” (70km) triumfował Grzegorz Czetyrko z Olsztyna (Kross Centrum Rowerowe Olsztyn), który pokonał trasę w 2:28:21. Zdobywca drugiego miejsca – Adrian Jusiński z Tłuszcza (TRW Cloudware Team), który w sobotę zwyciężył w  Wieliszewie, i trzeci – Artur Korc z Olsztyna(Kross Centrum Rowerowe Olsztyn), stracili do zwycięzcy sekundę. To pokazuje jak wielka walka odbywała się w niedzielę w Legionowie.

A oto wyniki.  

Następny etap za 2 tygodnie w Józefowie.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *