Legionowo: XI Wiosenne Spotkania Teatralne za nami

W minioną sobotę w Legionowie odbyły się XI Wiosenne Spotkania Teatralne. Co zobaczyliśmy?

Od 13:30 do prawie 22:00 teatr opanował Legionowo.  Zobaczyliśmy 7 spektakli oraz 1 recytację wiersza. Na scenie ratusza w Legionowie zaprezentowały się 2 grupy, z czego szkolny teatr „Poprostu” zaprezentował 2 sztuki. Młodsza grupa zaprezentowała, dojrzały spektakl o patronie Salezjan  – św. Janie Bosku i jego problemach z „Phylioxerą” oraz ciekawe spojrzenie na „Opowieść Wigilijną” z „damską” wersją głównego bohatera.

Następnie wspaniały spektakl zaprezentowało 5 dziewcząt  z Teatru „Klamka” z MOK Legionowo. Ich wersja „Serenady” Sławomira Mrożka była niezwykle ciekawą, nietradycyjną odmianą i z wielką przyjemnością oglądało się spektakl wyreżyserowany przez panią Hannę Wilczyńską.

Następnie przenieśliśmy się do MOKu, gdzie zobaczyliśmy 4 spektakle i recytację wiersza Adama Mickiewicza. Mogliśmy zobaczyć uteatralizowany odcinek „Miodowych Lat” wg. młodych aktorów z NDM czy wspaniały monodram w wykonaniu Moniki Oliszewskiej.  Bardzo interesujące było także „przedstawienie” grupy teatralnej pani Walentyny Janiszewskiej, gdzie z prawdziwą dojrzałością zaprezentowano poezję Elżbiety Ekert.

Na końcu Teatr Ewangelizacyjny „Adonai” zaprezentował widzom pantomimę połączoną z teatrem cieni, w krótkim spektaklu „Powroty”. To niezwykle dojrzałe przedstawienie w reżyserii Hanny Wilczyńskiej, wspaniale podsumowało XI edycję Wiosennych Spotkań Teatralnych. Na końcu był tort z okazji premiery „Serenady” i „Powrotów”, a potem zgromadzeni udali się na panel dyskusyjny podsumowujący spotkania. Jury w składzie: Anna Durka – Kupisiak, Janusz Kubicki oraz Mateusz Sołtysiak wręczyli pamiątkowe dyplomy, oraz nastąpiło podsumowanie i uwagi dotyczące spektakli, gdzie każdy mógł zabrać głos.

XI Wiosenne Spotkania teatralne są częścią Festiwalu Młodych Talentów im. Wandy Tomczyńskiej. Wiosną mamy odsłonę teatralną, a jesienią estradową.

(fot.)

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *