Wieliszewski Crossing – etap wiosenny

W ostatnią sobotę – 11 kwietnia, w Skrzeszewie odbył się kolejny etap crossingu. Po zorganizowanym w Komornicy zimowej odsłony, tym razem w Skrzeszewie, amatorzy biegania i kolarstwa mogli nabyć trochę doświadczenia, wymienić uwagi  i miło spędzić czas.

Zmagania miały miejsce w skrzeszewskim lesie przy Alei Róż.  Na miejsce przybyło wielu zawodników klubów kolarskich czy biegaczy, którzy postanowili wziąć udział w 2 (wiosennym) etapie crossingu. Niektórzy zawodnicy nawet wzięli udział w zawodach kolarskich, a także biegowych.

Wśród zgromadzonych nie zabrakło oczywiście wójta – Pawła Kownackiego, który jako organizator sam wielokrotnie udowadnia, że można nie tylko zorganizować imprezę sportową, a także wziąć w niej czynny udział. Obecni byli także zawodnicy wieliszewskiego klubu – Wieliszew Heron Team, którzy z dumą reprezentowali swoje miejsce zamieszkania na zawodach.

Wieliszewski crossing to 4 etapowy konkurs. Odbywa się 1 dnia o każdej porze roku. Finał na jesieni. W konkursie jest oddzielna klasyfikacja dla kobiet i mężczyzn a punkty za wynik są sumowane (oddzielnie dla kolarzy i biegaczy). Punkty zdobywa się za miejsca od pierwszego do setnego. Natomiast podczas każdych zawodów zwycięzcy poszczególnych kategorii dostają pamiątkowy medal i statuetkę, a po biegu uzupełnić energię czymś do pica i jedzenia.  Impreza jest całkowicie darmowa.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *