Legionowo: obchody rocznicy zbrodni katyńskiej

Święto Niepodległości w powiecie legionowskim
Katyń. To słowo chyba wszystkim Polakom kojarzy się z niewyobrażalnym bólem i cierpieniem tysięcy istnień. To tam zostało zamordowanych także wiele wielkich umysłów i kwiat polskiej służby wojskowej. Dlatego także w Legionowie w miniona niedzielę – 12 kwietnia uczczono pamięć zmarłych w Katyniu.

12 kwietnia 2015 we wspólnej modlitwie podczas wieczornej Mszy Świętej w kościele Matki Bożej Fatimskiej zgromadzili się miedzy innymi: przedstawiciele władz samorządowych, wojska, policji, związków kombatanckich, a także Ci, których ta zbrodnia dotknęła najbardziej tj. rodziny zamordowanych w Katyniu z terenu Legionowa. Ponadto obecni byli także harcerze, młodzież szkolna oraz mieszkańcy, chcący oddać cześć poległym za wolność Polski.

Na Mszy Świętej były obecne sztandary między innymi harcerzy czy kombatantów, którzy z dumą przez całą Mszę Świętą oraz później podczas złożenia kwiatów i chwili ciszy przed Kościołem z dumą i powagą wspominali ludzi, którzy polegli po to abyśmy obecnie mogli cieszyć się wolną Polską.

W kwietniu tego roku mija już 75 rocznica owej zbrodni, musimy pamiętać o naszej przyszłości i pielęgnować ją, aby oddać cześć poległym.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *