Krótki przepis na to jak zostać kolejarzem

Zbigniew Chałas, prywatnie pasjonat kolejnictwa, zawodowo dyrektor Zespołu Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego dawnej „Kolejówki” opowiadał o możliwościach szkoły. Czy wiecie, że uczeń już  w trakcie nauki może pracować prowadząc pociąg, tramwaj lub metro?

Oj dawno Tomek i Asia nie mieli okazji znaleźć się „na dywaniku” u dyrektora, ale przyszedł i na to czas. Dwoje niesfornych prowadzących  starało się poznać realia kierowania dość nietypową szkołą jaką jest dawna „Kolejówka”. Szkoła znana jest z tego, że kształci na wysokim poziomie specjalistów kolejnictwa ale i przyciąga w swoje mury prawdziwych pasjonatów. Jak wygląda profil ucznia i czym wyróżnia się na tle innych placówek?

Komu marzy się poprowadzenie kiedyś pociągu, tramwaju, a nawet pendolino? Podobno proste to jak drut. Szkoła poza kształceniem uczniów umożliwia również korzystanie z symulatorów, dzięki którym możemy poczuć się jak prawdziwi maszyniści. Czyli wiedza w praktyce!

Podobno w Polsce nie można znaleźć pracy, a tu się okazuje, że pracownicy pojazdów szynowych są wręcz poszukiwani. Po Technikum nr 7, kończąc 18 lat pracować już można. Jeśli jeszcze macie wątpliwości co do pozytywnych efektów kształcenia przez szkołę, możecie dowiedzieć się więcej biorąc udział w Dniach Otwartych oraz eventach, w które angażuje się szkoła:

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *