Nieporęt: Międzypowiatowe mistrzostwa w pływaniu

Stanisławów Pierwszy jest częścią gminy Nieporęt, a w nim znajduje się słynny na cały powiat „Aquapark Fala”. Właśnie tam około 16 kwietnia odbyły się Międzypowiatowe Mistrzostwa w pływaniu Indywidualnym i Sztafetowym.

Sport jest niezwykle istotną częścią życia. Dlatego gmina Nieporęt postanowiła zorganizować mistrzostwa w pływaniu dla najmłodszych mieszkańców.

Kto wziął w nich udział?

W zawodach wzięło udział wiele młodych pływaków, a reprezentowali oni następujące szkoły:

1. SP nr 1 Konstancin Jeziorna
2. SP nr 2 Konstancin Jeziorna
3. SP nr 2 Ząbki
4. SP nr 5 Nowy Dwór Mazowiecki
5. SP nr 7 Nowy Dwór Mazowiecki
6. SP nr.12 Otwock
7. SP nr.1 Józefów
8. SP Józefów gm. Nieporęt

Były dwa rodzaje zawodów, a mianowicie rywalizacja indywidualna i sztafeta. W rywalizacji indywidualnej zawodnicy klas III i IV mieli do pokonania dystans 25m stylem grzbietowym i dowolnym, a starsi uczestnicy (klasy V i VI) musieli uporać się z dwiema długościami basenu sportowego (50m) stylem grzbietowym i dowolnym.

Jednak to wyścig sztafetowy budził największe emocje. Zawodnicy 2 klasyfikacji wiekowych musieli pokonać dystans 8 x 25m stylem dowolnym.

Oczywiście zawody były podzielono na chłopców i dziewczęta. Grupę męską wygrali zawodnicy 2. SP nr 2 Konstancin Jeziorna, natomiast grupę pań  – SP nr.1 Józefów. Zwycięzcom gratulujemy.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *