Serock: edukacja ekologiczna

W niedzielę podczas III Biegu Wojciechowego na serockim rynku działało stoisko ekologiczne. Co ciekawego mieszkańcy mogli się dowiedzieć?

19 kwietnia w Serocku był bardzo ważnym dniem. Zorganizowano bowiem III Bieg Wojciechowy. Te okazję wykorzystano także aby podnieść wiedzę ekologiczną mieszkańców. Na serockim rynku działało, więc edukacyjne EKOstoisko Urzędu Miasta i Gminy w Serocku.

Informacje w stoisku miały podnieść świadomość ekologiczną wśród mieszkańców Miasta i Gminy Serock. Dodatkowo także wzbogacić ich wiedzę o działaniach proekologicznych, propagowaniu idei recyklingu, odpowiedniej segregacji odpadów i właściwego postępowania z elektro-odpadami.

Przygotowano także ciekawe elementy sprzyjające zdobywaniu wiedzy. W stoisku, bowiem przeprowadzane były konkursy ekologiczne. – każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy ekoupominek. Mogły je także odebrać osoby, które przyniosły do stoiska zużyte baterie i nakrętki od butelek plastikowych. Ponadto wszyscy, którzy wcześniej dostarczyli do MGZGK w Serocku zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny i otrzymali kupon mogli odebrać sadzonki roślin.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *