Wieliszew: mistrzostwa Sekcji WAŻKA

Zawody modelarskie nie są dosyć popularne w Polsce. Od pewnego czasu w Domu Kultury w Wieliszewie, jednak odbywają się zajęcia sekcji modelarskiej. W związku z tym dziś od godziny 10:00 w Wieliszewie odbywały się mistrzostwa Sekcji WAŻKA w kategorii modeli szybowców halowych F1N.

Jest to debiut jednej z gmin powiatu legionowskiego w zawodach tego typu. Wszystko zaczęło się od zajęć, które odbywają się w Ośrodku Kultury w Wieliszewie i cieszą się coraz większą popularnością. Dlatego władze Gminy Wieliszew na czele z wójtem – Pawłem Kownackim postanowiły zorganizować 1 edycję Mistrzostw Sekcji WAŻKA w kategorii modeli szybowców halowych F1N o Puchar Wójta Gminy Wieliszew.

Zawody rozpoczęły się około godziny 9:00 rejestracją zawodników. Następnie około godziny 10:00, rozpoczęło się otwarcie zawodów, a potem same zawody, które rozegrano w następujących kategoriach:

– F1N „MINI” (rozpiętość płata do 40 cm) młodzicy
– F1N młodzicy (urodzeni w latach 2001-2008)
– F1N juniorzy młodsi (urodzeni w latach 1999-2000)
– F1N open (urodzeni w 1998 roku i wcześniej)
– katapulta (najmłodsi)  

Oraz w następującej kolejności startów: katapulta, młodzicy F1N „MINI”, młodzicy F1N, juniorzy młodsi, open.

Zawody rozgrywano następująco: 9 lotów – 3 tury po 3 loty dla każdej grupy wiekowej. Do punktacji końcowej liczone były 3 najlepsze loty.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *