Warszawa: internetowy Oscar dla Warszawy…

Oscar. Ostatnio za sprawą „Idy” Pawła Pawlikowskiego w sercach Polaków pojawiło się na niego miejsce. Tym razem internetowego Oscara zdobyła… strona internetowa o powstaniu warszawskim.

Strona internetowa o Powstaniu Warszawskim zdobyła dwie nagrody w międzynarodowym konkursie Webby Awards 2015. Owe nagrody to najbardziej cenione nagrody internetowe, niczym filmowy Oscar. 

Nagrodę otrzymał serwis warsawrising.eu, który prowadzi użytkownika przez historię stolicy Polski.

Głosy na dana stronę internetową mogli oddawać internauci, a także jury. W jego skład zasiadają m.in. Vinton Gray Cerf – współwynalazca internetu, Arianna Huffington – redaktor naczelna The Huffington Post, Biz Stone – twórca Twittera czy gwiazdy muzyki i filmu, m.in. David Bowie czy Kevin Spacey.

Strona internetowa to interaktywna wystawa, stworzona przez Muzeum Powstania Warszawskiego i BrightMedia z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jest wspólnym projektem Fundacji Topografia Terroru w Berlinie i Muzeum Powstania Warszawskiego. Istnieje nie tylko polskojęzyczna wersja tej strony, ale także angielska i niemiecka, aby także obcokrajowcy mogli z niej skorzystać.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *