Serock: ekologia dla najmłodszych

Ochrona środowiska to sprawa niezwykle istotna. A dodatkowo w kwietniu obchodzimy ” Światowy Dzień Ziemi”. Z faktu iż w Serocku bardzo prężnie działa Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w kwietniu przeprowadzono kursy dla najmłodszych.

Właśnie w  kończącym się dziś miesiącu – kwietniu w Urzędzie Miasta i Gminy w Serocku  zostały przeprowadzane przez pracowników Referatu Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa „lekcje ekologiczne”, w których wzięły udział uczniowie I, II i III klas Szkoły Podstawowej w Serocku. Ci młodzi ekolodzy zdobyli wiedzę m.in. z tego jakie rodzaje odpadów komunalnych, należy segregować i w jaki sposób, oraz otrzymali szansę zobaczenia jak długo trwa rozkład niektórych odpadów, aby zobaczyć jak ważne jest odpowiednia segregacja odpadów, a także sama ekologia.

Lekcje miały na celu zapoznanie najmłodszych z prawidłowymi zasadami ekologicznymi, dzięki czemu w przyszłości, już jako dorosłe osoby, będą odpowiednio traktować naszą planetę i troszczyli się o jej naturalne środowisko, o czym wielu dorosłych systematycznie zapomina.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *