Legionowo: wybrano najlepszą pielęgniarkę i położną

Zdrowie i ochrona życia to jedne z najważniejszych elementów naszego życia. Nikt inni jak członkowie służby zdrowia to wiedzą. W tym roku postanowiono ich docenić. Zorganizowano więc konkurs o tytuł najlepszej pielęgniarki i położnej w powiecie legionowskim.

Od 1 do 22 kwietnia mieszkańcy powiatu legionowskiego mogli wybierać najlepsza położną i pielęgniarkę w naszym powiecie. Wyniki rozstrzygnięto. Do tytułu położnej została zgłoszona tylko jedna kandydatka  – pani Dorota Misterkiewicz, a najlepszą pielęgniarkę wybrano spośród sześciu kandydatek.

Głosować można było za pomocą kuponów drukowanych w prasie lokalnej oraz drogą elektroniczną, poprzez profil Powiatu Legionowskiego na portalu Facebook. W konkursie na najlepsza pielęgniarkę wygrała pani Iwona Dzięcioł z Mazowieckiego Szpitala Onkologicznego w Wieliszewie.

Kim są zwyciężczynie?

Najlepsza powiatowa położna – pani Dorota Misterkiewicz ma ponad 30 lat doświadczenia w zawodzie. Zajmuje się noworodkami i świeżo mamami, po porodzie. Oprócz pracy poświęca się też innym. Np. organizuje zbiórki charytatywne, a zebraną odzież i żywność dostarcza potrzebującym osobiście.

Pani Iwona Dzięcioł, opiekuje się pacjentami po zabiegach operacyjnych w wieliszewskim szpitalu. Ostatnio uzyskała tytuł licencjata, a także ukończyła kurs kwalifikujący z pielęgniarstwa chirurgicznego . W tym roku kończy specjalizację z pielęgniarstwa chirurgicznego.  Pani Iwona także pomaga innym. Miedzy innymi już od 15 lat jest honorowym dawcą krwi.

(źródło)

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *