Zegrze: nowi członkowie NSR

Sprawa naszej obrony narodowej i zabezpieczenia granic jest bardzo ważna. Dlatego do Zegrza przybyło kilku ochotników chcących stać się żołnierzami.

Aż 271 ochotników (w tym 54 kobiet) rozpoczęło służbę przygotowawczą w korpusie szeregowych w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki (CSŁiI) w Zegrzu. Teraz odbędzie się czteromiesięczne szkolenie. Ochotnicy do stawili się 5 i 6 maja br. Obecnie trwa II turnus, największy pod względem liczby przyjętych osób.

Jak wyglądał dzień przyjęcia?

Na początku wszyscy chętni stawiali się w biurze przepustek. Tam zorganizowany był punkt ewidencji stawiennictwa. Następnie łącznicy z Centrum zaprowadzili przyszłych wojskowych do punktu żywienia, kolejno do punktu przyjęcia osób, gdzie potwierdzili swoje dane osobowe, a także zostali ujęci w ewidencji ośrodka. Jednym z ostatnich elementów ich drogi był punkt logistyczny z m.in. fryzjerem i lekarzem. W tym punkcie także odbyła się przymiarka mundurów oraz dopasowywanie beretów i wojskowych butów. Ostatnim etapem ich drogi był przemarsz na pododdział, czyli miejsce, w którym przez najbliższe miesiące będzie dla nich nowym domem.

Ochotnicy, którzy przybyli stali się żołnierzami. Otrzymali tytuł elewa i rozpoczęli szkolenie do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR). Kolejnym krokiem, dla tych którzy przetrwają będzie przysięga wojskowa.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *