Legionowo: ćwiczenia sił zbrojnych

Jutro – 12.05, w Legionowie zostaną przeprowadzone ćwiczenia sił zbrojnych.

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych  postanowiło zorganizować ćwiczenia – Renegade/Kaper 2015. W godzinach 6.00 – 19.00 zostanie ono przeprowadzone także na ulicach Legionowa. W ramach niego nadawane będą alarmowe sygnały dźwiękowe  w naszym mieście.

Renegade Kaper-15/I – tak dokładnie brzmi kryptonim tych ćwiczeń. W czasie ich trwania dwukrotnie mogą zostać uruchomione syreny alarmowe ostrzegające o zagrożeniu, jednak od razu potem nastąpi odwołanie alarmu.

Jak działa ten alarm?

Ogłoszenie alarmu sygnalizuje dźwięk modulowany syreny przez okres 3 minut. A odwołanie alarmu to dźwięk ciągły syreny przez 3 minuty.

Ćwiczenie RENEGADE jest organizowane na całą Polskę. Ma ono usprawnić szybkość działania wszystkich sił zaangażowanych w naszą obronę, aby sprawniej zareagować na ewentualne zagrożenie. Innym powodem jest uświadomienie mieszkańców całej Polski o rodzaju sygnałów i ich częstotliwości. Dzięki tym ćwiczeniom także mieszkańcy nie tylko Legionowa, ale i całej Polski będą umieli odpowiednio się zachować w obliczu zagrożenia.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *