W Wieliszewie stawia się na sport

Ostatnio gmina Wieliszew bardzo mocna wspiera sport. Szczególnie bieganie i kolarstwo. I właśnie w niedzielę – 10 maja w Wieliszewie odbyły się kolejne biegowe zawody. Tym razem przyszła kolej na IX Wieliszewski Bieg Wiosny.

Jak wyglądała kolejna edycja?

W tym roku jest kilka nowości. Po raz pierwszy odbył się bieg na atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki 5-cio kilometrowej trasie.

Start przewidziany został na dystansie dwóch kilometrów. Wtedy odbył się bieg rodzinny, który wystartował około 10.30. Natomiast główny bieg wystartował około godziny 12.00 Dystans – 5 km.

Przewidziane były także drobne utrudnienia w ruchu. Na ul. Kościelnej i ul. Modlińskiej w godzinach 10.30-11.00 oraz 12.00-12.30 obowiązywał ruch wahadłowy.

Program wydarzenia:

8:00 – 11:30: Weryfikacja i zapisy zawodników
10:30: Start Biegu Rodzinnego na dystansie ok 2 km
12:00: Start Wieliszewskiego Biegu Wiosny na dystansie 5 km
13:15: Dekoracja zawodników

Wydarzenie skończyło się około godziny 14:00.

Bieg był niezwykle emocjonujący, szczególnie z powodu pogody. Deszcz zaskoczył nie tylko organizatorów, ale i samych biegaczy, przez co zmagania nabrały dodatkowego smaczku.

Nie tylko bieg

Jednak w Wieliszewie oprócz Biegu Wiosny i Jesieni. Zorganizowano także cykl kolarsko-biegowy. „Wieliszewski Crossing”.

Spotkania organizowane są o każdej porze roku. Rozgrywki są przygotowane na różnym poziomie, dlatego każdy, niezależnie od wieku i  kondycji może spokojnie wziąć w nich udział. W konkursie jest oddzielna klasyfikacja dla kobiet i mężczyzn a punkty za wynik są sumowane (oddzielnie dla kolarzy i biegaczy). Punkty zdobywa się za miejsca od pierwszego do setnego. Natomiast podczas każdych zawodów zwycięzcy poszczególnych kategorii dostają pamiątkowy medal i statuetkę, a po biegu uzupełnić energię czymś do pica i jedzenia.  Impreza jest całkowicie darmowa.

Pierwsze spotkanie odbyło się 1 lutego w Szkole w Komornicy obok Dębem. Dzięki temu uczestnicy mieli do dyspozycji miejsce, gdzie mogli po rozgrywkach się posilić czy napić gorącej herbaty. Dla wszystkich zawodników przygotowane były słodkie upominki oraz pamiątkowe medale Wieliszewskiego Crossingu.

11 kwietnia, w Skrzeszewie odbył się kolejny etap Crossingu. Tak samo jak i podczas poprzedniego etapu, nie zabrakło czegoś do jedzenia i picia.

Wśród zgromadzonych był obecny oczywiście wójt – Paweł Kownacki, który sam wielokrotnie udowadnia, że można nie tylko zorganizować imprezę sportową, a także wziąć w niej czynny udział. Należy podkreślić także obecność zawodników wieliszewskiego klubu – Wieliszew Heron Team, którzy z dumą reprezentowali swoje miejsce zamieszkania na zawodach.

Jak widać Wieliszew jak i cały Powiat Legionowski włącza się aktywnie w sport. Po co? Przede wszystkim aby pokazać, że można aktywnie spędzać swój wolny czas, nie tylko w domu przed komputerem czy telewizorem, ale  także na świeżym powietrzu, jednocześnie poznając nowych ludzi i dobrze się bawić.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *