Po co nam dom maklerski?

Jeżeli pragniemy inwestować na giełdzie, powinniśmy zacząć od tego, by wybrać odpowiedni dom maklerski, w którym założymy rachunek inwestycyjny. Nasz wybór będzie miał wpływ na nasze zyski, dlatego warto przeanalizować ofertę rynku.

Dobry dom maklerski dla początkującego inwestora

Jeżeli dopiero zaczynamy naszą przygodę z inwestycjami giełdowymi, tym bardziej powinniśmy przyjrzeć się ofertom domów maklerskich i wybrać najlepszą ofertę dla nas. Przede wszystkim, jeśli nie znamy się na inwestowaniu, będziemy potrzebowali pomocy doradcy finansowego, który pomoże ulokować nasze aktywa.

Dom maklerski – bez niego nie zainwestujesz

Aby w ogóle zainwestować pieniądze na giełdzie towarowej lub Forex, należy założyć własny rachunek maklerski. Bez tego nie możemy lokować naszych pieniędzy w akcjach, ani kupować i sprzedawać walut.

Co ważne podczas wyboru domu maklerskiego?

Każdy dom maklerski oferuje inne warunki kooperacji, począwszy od założenia rachunku (np. XTB pozwala na założenie rachunku online) po pobierane prowizje od przeprowadzonych transakcji. Ważne w wyborze jest również, czy możemy liczyć na pomoc pracowników domu maklerskiego oraz jak wysokie są opłaty za samo prowadzenie rachunku. Dostępni i pomocni pracownicy to bardzo cenne źródło nie tylko informacji, lecz także pomoc techniczna w przypadku problemów.

Tomasz Tabadziński, Związek Maklerów i Doradców, podpowiada: Domy maklerskie są po to, aby umożliwić Kowalskiemu zainwestowanie swoich środków, dając mu korzyści finansowe z przeprowadzonych transakcji. Niektóre domy maklerskie świadczą także usługi doradztwa inwestycyjnego, pomagając inwestorom podejmować decyzje. Ostateczny głos leży jednak po stronie inwestora i to on ponosi ewentualne ryzyko. Domy maklerskie stanowią alternatywę inwestowania dla produktów bankowych, jak np. lokaty.

Aktualne dane

Dla każdego inwestora jednym z podstawowych elementów współpracy są aktualne informacje i dane z rynku. Poza tym ważne są aktualne analizy (techniczne, fundamentalne) oraz komentarze brokerów. To dzięki nim może szybko podejmować decyzje i zarabiać. Poza tym wiedza, którą przekazują, pozwala na najlepsze obserwacje i prognozowanie rynku. Informacje publikowane online stanowią w dzisiejszych czasach podstawowe źródło wiedzy – jest najszybsze i najskuteczniejsze. Zwłaszcza inwestorzy daytrading potrzebują stałego dostępu do aktualnych notowań i danych.

Dom maklerski techniczne nowości

Niektóre domy maklerskie, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i szybko zmieniającego się rynku, wprowadza coraz więcej nowości, mających na celu ułatwienie dostępu do informacji, danych, łatwiejsze zarządzanie swoim rachunkiem i proste wykonywanie zleceń. Współcześnie, gdy najbardziej liczy się czas, największą popularnością cieszą się udostępniane przez niektóre domy maklerskie specjalne aplikacje, które pozwalają na bycie na bieżąco z kursami walut i zmianami rynku, bez względu na to, gdzie się znajdujemy. Dzięki takim aplikacjom można również dawać zlecenia na transakcje bez konieczności telefonicznego kontaktu z brokerem czy włączania komputera.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *