Wołomin: Powiatowy Konkurs Piosenki Romantycznej

W Wołominie już po raz kolejny postanowiono zaproponować gimnazjalistą piosenkę romantyczną i zorganizować Powiatowy Konkurs Piosenki Romantycznej, który odbędzie się już dziś o godzinie 9:30.

Nad wydarzeniem patronat objęła Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan. Za organizacje odpowiedzialny jest Miejski Dom Kultury w Wołominie, który już po raz ósmy zaprasza na Powiatowy Konkurs Poezji Romantycznej, organizowany także przez Zespół Szkół nr 5 w Wołominie.

Konkurs corocznie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.  W tym roku, na deskach sceny MDK Wołomin wystąpi ponad czterdziestka uczniów zafascynowanych poezją romantyczną. Najpierw gimnazjaliści z powiatu wołomińskiego musieli przejść eliminacje szkolne, gdzie wyłoniono najlepszych. Wszyscy oni będą rywalizować w czterech kategoriach, między innymi poezji śpiewanej i duetów romantycznych.

Czym jest poezja śpiewana?

Najłatwiej można określić ją jako gatunek muzyczny, w którym utwory składają się z wiersza, zwykle o charakterze ballady, oraz skomponowanej specjalnie do utworu muzyki. Było to bardzo popularne w średniowieczu, a teraz powoli wraca np. podczas wieczorów harcerskich.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *