Test Skoda Scout 2.0 TDI 184KM DSG 4×4 Combi

Test Skoda Scout 2.0 TDI 184KM DSG 4x4 Combi

Test Skoda Scout 2.0 TDI 184KM DSG 4×4 Combi

Czy test Skoda Scout 2.0 TDI 184KM DSG 4×4 Combi podpowie nam czy jest to dobry samochód rodzinny ?

Skoda celuje w Crossovery. Kombi wysoko zawieszone na dużych kołach robi wrażenie pseudoSUVa, niby Octavia w kombi ale jakaś taka wyższa, koła z wyższym profilem by nie bać się dziur, napęd 4×4 i do tego prawie 190KM mocy, robią wrażenie.

Jest to auto idealnie wpasowujące się w potrzebę rynku, wiele osób poza tym że potrzebuje naprawdę duże auto rodzinne to jeszcze dobrze byłoby móc nim wjechać w zarośla, łąkę czy pojechać na ryby plażą. Octavia słynie z dobrych właściwości jezdnych na drodze a teraz dodatkowo powiększa to o tereny umiarkowanie trudne. Napęd 4×4 jest oparty o haldex i dopędza koła tylne co oszczędza zużycie paliwa bo koła na tył dostają moment jedynie w razie zapotrzebowania. Fakt podniesienia nadwozia oraz wyposażenia w opony o wyższym profilu powoduje że auto inaczej zachowuje się na drodze jak normalna Octavia kombi, zwłaszcza przy większych prędkościach. Test Skoda Scout 2.0 TDI 184KM DSG 4×4 Combi pokazał, że podróżując ponad 100km/h musimy zdawać sobie sprawę z tego że auto jest bardziej miękko zawieszone i nie trzyma się tak drogi jak zwykła Octavia. Niestety jest to kompromis pomiędzy codziennym użytkowym autem a chęcią sprostania lekko trudnemu terenowi i radzę dobrze o tym pamiętać. W tym przekonaniu utwierdza mnie potężny silnik który ma 400Nm momentu obrotowego i przyspiesza bardzo dynamicznie, wysokie zawieszenie sprawia wrażenie niedoceniania rzeczywistej prędkości na drodze.

Myślę, że Test Skoda Scout 2.0 TDI 184KM DSG 4×4 Combi pokazała jedno: osoby których nie stać na auto Subaru Outback, mogą inwestować w Skodę Scout. Jest idealną alternatywą i jest o kilkadziesiąt tysięcy tańsza dysponując o 34KM mocniejszym silnikiem.

Ja osobiście wolę albo auto terenowe albo szosówkę, takie miksy znacznie spłaszczają możliwości auta w obu zakresach użyteczności ale podejrzewam że na wieś to idealna oferta.

Tekst: Paweł Kubalski

[Best_Wordpress_Gallery id=”13″ gal_title=”Skoda Scout test”]

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *