Rusza akcja społeczna Bezpieczna Podróż

Już pierwszego września rozpocznie się akcja społeczna Bezpieczna Podróż organizowana przez fundację Emanio Arcus.

Jest to trzecia edycja akcji, którą od zawsze wspiera Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik, a w tym roku również Wicepremier i Minister Gospodarki Pan Janusz Piechociński. Twarzą tegorocznej edycji została Dorota Stalińska, od lat czynnie propagująca bezpieczeństwo na drodze.

Nadrzędnym celem Bezpiecznej Podróży jest zmniejszenie liczby wypadków komunikacyjnych, zwłaszcza tych, które skutkują trwałym kalectwem. Poprzednie edycje pokazały, że propagowanie świadomych zachowań, edukacja i profilaktyka bezpieczeństwa skutecznie przyczyniają się do redukcji społecznych i ekonomicznych kosztów nieszczęśliwych zdarzeń komunikacyjnych, a także w wymiarze jednostkowym – chronią przed potencjalną życiową tragedią.

W ramach realizacji celów akcji społecznej, organizatorzy przygotowali internetowe konkursy tematyczne, artykuły napisane przez ekspertów bezpieczeństwa ruchu drogowego, pikniki na terenie gmin i starostw oraz zabawy angażujące uczniów szkół w aktywną edukację na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas podróży.

Pytania konkursowe będą codziennie publikowane na oficjalnej stronie akcji społecznej (www.bezpiecznapodroz.org) od 1 września. Dwa tygodnie później, czyli 15 września wystartuje prowadzony równolegle konkurs „naklejkowy”. Do wygrania będzie wiele atrakcyjnych nagród, w tym jedna ogólnopolska nagroda główna oraz dwie nagrody ufundowane przez Marszałków Województw Mazowieckiego i Warmińsko-Mazurskiego. Wręczenie nagród obędzie się na początku listopada podczas oficjalnej gali podsumowującej akcję lub na życzenie konkursowicza należności zostaną wysłane kurierem na wskazany przez niego adres. Organizatorzy pokryją koszty podróży i noclegu zwycięzcy nagrody głównej oraz osoby towarzyszącej.

Udział w konkursie może wziąć każda osoba dorosła, która zarejestruje się w systemie na stronie www.bezpiecznapodroz.org bądź poprzez darmową aplikację na urządzenia mobilne (systemy operacyjne Android, Windows, iOS), która zostanie udostępniona 15 września.

Spośród szerokiej palety zagadnień, w tej edycji poruszone zostaną między innymi problemy dotyczące nie noszenia elementów odblaskowych, pijanych kierowców i rowerzystów oraz bezpieczeństwa najmłodszych w podróży – szczególnie tej codziennej z domu do szkoły.

Więcej informacji oraz regulaminy konkursowe można znaleźć na stronie www.bezpiecznapodroz.org.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.