Legionowo:Wiewiórka Julia

Legionowo:Wiewiórka Julia

 

 

 

Fundacja Wiewiórki Julii

oraz
Wydział Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych

 

zapraszają

 

bezpłatny przegląd stomatologiczny

dla dzieci od lat 3 do lat 18

 

 

 

 

Miejsce:

Urząd Miasta Legionowo – sala konferencyjna

19 września 2015 r. (sobota), godz. 10:00-15:00

obowiązują zapisy do dnia 16.09, tel. 22 766 40 90

 

 

 

 

Fundacja Wiewiórki Julii to najprężniej rozwijająca się Fundacja w Polsce. Jako pierwsi od 26 lat przeprowadzili badania stomatologiczne na tak szeroką skalę. Od 2012 roku, Fundacja objęła stałą lub doraźną opieką stomatologiczną ponad 12 000 dzieci w całej Polsce.

Więcej o Fundacji na stronie  www.wiewiorkajulia.pl

fundacja wiewiórki 1 fundacja wiewiórki 2 fundacja wiewiórki 3jpg fundacja wiewiórki 4jpg fundacja wiewiórki 5jpg wiewiorka

Zadbaj o swoje zęby razem z Wiewiórką Julią.

W dniu 19 września (sobota) zapraszamy dzieci od lat 3 do lat 18 na bezpłatny przegląd stomatologiczny, który odbędzie się w sali konferencyjnej Legionowskiego Ratusza w godzinach 10:00 – 15:00

 

73% dzieci w wieku 6-12 lat ma próchnicę! Średnio dzieci w tym wieku mają 3-4 zainfekowane zęby! 18% dzieci w ogóle nie odwiedza stomatologa, a co trzeci uczeń myje zęby tylko raz dziennie.

To wyniki badań Ipsos przeprowadzonych w ramach drugiej edycji programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy”. Podczas bezpłatnych przeglądów w mobilnych gabinetach stomatolodzy przebadali blisko 8 600 dzieci z 5 województw.

Jak dbać o zęby w wieku szkolnym?

Po pierwsze – zaprzyjaźnij się ze stomatologiem. Przegląd stomatologiczny u dzieci w wieku przedszkolnymi  szkolnym powinniśmy przeprowadzać dwa razy w roku. Dlaczego tak często? Ponieważ w zębach mlecznych oraz świeżo wyrośniętych zębach stałych próchnica rozwija się szybciej, niż w dojrzałych zębach osób dorosłych. Poza tym próchnicy u dzieci często nie dostrzeżemy nawet bardzo czujnym rodzicielskim okiem, ponieważ w początkowym stadium nie jest ona brązowa, lecz biała.

Po drugie – właściwa higiena jamy ustnej:

  • myjemy zęby przynajmniej 2 razy dziennie,
  • płuczemy usta płynem do higieny jamy ustnej (bezalkoholowym),
  • przestrzenie międzyzębowe czyścimy nicią dentystyczną lub specjalną szczoteczką,
  • szczoteczkę do zębów po każdym użyciu dokładnie płuczemy, a co 3 miesiące wymieniamy na nową.

Jeśli zęby dziecka są zdrowe, stomatolog może je zalakować, czyli pokryć warstwą zabezpieczającą, co zwiększy ochronę przed próchnicą.

Tekst:Ewa Milner-Kochańska

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.