XIX Festiwal Nauki „SAPERE  AUDE”

Wszystko zaplanowane na 19 i 20 września 2015r. w godzinach 10-16 w PAN Domu Zjazdów i Konferencji w Jabłonnie przy ul. Modlińskiej 105. Szczegółowy plan imprezy!

Sobota 19 września

Warszawski Uniwersytet Medyczny

  1. Zachorować w Księstwie Warszawskim – M. Turos, g. 10-16 P.
  2. „Rok ostatni Księcia Józefa Poniatowskiego” – prezentacja książki autor M. Turos, – M. Turos, g. 11 W.
  3. Szpital Pluszowego Misia – EMSA, g. 10-16 P. Wa.

Instytut Geodezji i Kartografii

  1. Co możemy powiedzieć o Ziemi z kosmosu? – D. Ziółkowski, g. 10-16 P.

Instytut Geofizyki PAN, Zakład Badań Polarnych i Morskich

  1. Światło – otoczenie Polskiej Stacji Polarnej Hornsund, g. 10-16 P.
  2. Zorze polarne, g. 10-16 P.
  3. Filmy dokumentalne: obserwacje zorzy polarnej, o polskich badaniach polarnych, g. 10-16

Instytut Agrofizyki PAN z Lublina

  1. Podglądamy glony – obserwacje mikroskopowe mikroświata – A. Piasecka, I. Krzemińska, g. 10-16 P.
  2. Wychodząc poza światło – podczerwień termalna – A. Siedliska, g. 10-16 P.
  3. Wychodząc poza światło – podczerwień termalna – J. Sicińska, A. Nosalewicz, g. 10-16 P.
  4. Co piszczy w osadzie czynnym – mali mieszkańcy oczyszczalni ścieków – I. K. Jaromin-Gleń, W. Stelmach, g. 10-16 P.

Koło Naukowe Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, KN ONYKS

  1. Szkółka lutowania, g. 10-16 P. W.
  2. Gadżety elektroniczne, g. 10-16 P. Wys.
  3. Pong, g. 10-16 P. Wa.

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

  1. Zwyczaje pogrzebowe we wczesnośredniowiecznej Polsce – Z. Kubiatowski, g. 10-16 Wys. P.

Narodowy Bank Polski

  1. Bank banków – g. 10-16 P. Wa.

Archiwum PAN w Warszawie

  1. Jak powstaje dokument – A. Gruszczyńska, B. Wiktorowska, M. Wybieralska, g. 10-16 Wa.
  2. Skarby archiwum PAN – J. Arvaniti, g. 10-16 P.
  3. 60-lecie ARCHIWUM PAN – B. Borkowski, 10-16 Film.
  4. Tylko fotografie nie liczą się z czasem – J. Arvaniti, A. Chodkowska, M. Kaliszcuk-Donaj, g. 10-16 P. W.

Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów PW, SKAP

  1. Pokaz pojazdu kropelka, g.10-16 P. Wys.
  2. Przejazd samochodem elektrycznym pac-car, g. 10-16 P.

Studenckie Koło Astronautyczne PW

  1. Model pierwszego polskiego satelity PW-Sata, g. 10-16 P. Wa.
  2. Testowanie czujników wykorzystywanych w satelitach; łazika ARES i łazika Skarabeusz, g. 10-16 P. Wa.
  3. Modele rakiet i gondoli od balonu stratosferycznego, g. 10-16 P. Wa.

Wydział Biologii  i Nauk o Środowisku, UKSW

  1. Co można złowić w parasol entomologiczny? – P. Ceryngier, g. 10-16 Wa.
  2. Wyizoluj DNA – J. Jakubowska, M. Kopczyńska, g. 10-16 Wa.
  3. Popatrz co masz na dłoniach. – J. Grzelak, K. Kalinowska, M. Piotrowska, g. 10-16 Wa.
  4. Symulacja badań terenowych – A. Baranowski, g. 10-16 eksperyment.
  5. Wpływ świata na kiełkowanie nasion, eksperyment – A. Baranowski, M. Zawiślak, A. Malinowska, A. Kurbiel, g. 10-16 Wa.
  6. QRowa wystawa w rzeczywistości rozszerzonej pt. Biologiczne odkrycia które zmieniły nasze wyobrażenie o świecie – A. Baranowski, g. 10-16 W.
  7. Termowizja w różnych odmianach tematycznych – P. Jelec, g. 10-16 P.

Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Jadwisinie

  1. Prozdrowotne cechy ziemniaka jako produktu spożywczego – D. Boguszewska-Mańkowska, g. 10-16 P.

Instytut Sztuki PAN

  1. Talia wyzwolona. O losach gorsetów w czasach napoleońskich – A. Straszewska, g. 10-16 P.

Stowarzyszenie Historya z Wołomina

  1. Prezentacja replik ubiorów z czasów księcia Józefa Poniatowskiego – E. Litwiniak, g. 10-16 P.

Wydawnictwo AJAKS

  1. Prezentacja publikacji historyczno-naukowych, g. 10-16.

Poltransplant

  1. Medycyna transplantacyjna – K. Nestorowicz, g. 10-16 P.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego z Legionowa

  1. Kaligrafia – magia pięknego pisania, g. 10-14 P.
  2. Origami – sztuka składania papieru, g. 10-14 P.
  3. Konkurs wiedzy o pałacu PAN w Jabłonnie, g.10-14 P.

Instytut Maszyn Przepływowych PAN

  1. Przedstawienie potencjału Centrum Badawczego PAN w Jabłonnie ze szczególnym uwzględnieniem energetyki słonecznej, g. 10-16 P. Wa.

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

  1. Prezentacja busa edukacyjnego – Zakład Ruchu Drogowego, g. 10-16 P.
  2. Technika kryminalistyczna – daktyloskopowanie – Zakład Szkoleń Specjalnych, g. 10-16 P.

Centralne Laboratorium Ochrony Radiologicznej

  1. Promieniowanie jonizujące: alfa, beta, gamma i X – P. Krajewski, K. Ciupek, g. 10-16 P.

Areszt Śledczy Warszawa-Białołęka

  1. Białołęka Prison- Art.- Sztuka zza krat – galeria prac, g. 10-16.
  2. Ujarzmić przestępcę – prezentacja, g. 10-16.
  3. Napraw swój błąd u boku bliskich – prezentacja, g. 10-16.
  4. Wiatr i woda program readaptacji społecznej – prezentacja, g. 10-16.
  5. Odział Otwarty – koncert, g. 15.

Instytut Chemii Organicznej PAN

  1. Kolory natury, g. 10-14 Wa.

Światowy Związek Polskich Żołnierzy Łączności, Oddział Zegrze

  1. Łączność wojskowa na przestrzeni lat – M. Hucal, g. 10-16 P.

Międzywydziałowe Koło Naukowe Aves Wydziału Nauk o Zwierzętach, SGGW, Gallus Związek Hodowców Drobiu Ozdobnego

  1. Węże, węże… – J. Trzeciecka, g. 10-16 P.
  2. Ptaki też mogą być fascynujące, g. 10-16 P.

Ambasada Bułgarii

  1. Bułgaria – ludzie, kultura, krajobrazy, g. 10-16 P.

Państwowe Muzeum Archeologiczne

  1. Ceramiczne puzzle – A. Bart, g. 10-16 W.

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

  1. Madamme Recamier – Wydział Rewaloryzacji i Konserwacji Zabytków, A. Duda, g. 12 P.
  2. Łazienka króla Stasia – Wydział Rewaloryzacji i Konserwacji Zabytków, W. Procyk, g. 10-16 P.

Akademia Pedagogiki Specjalnej

  1. W świecie niewidomych, g. 10-16 P. W.
  2. W świecie wyobraźni, g. 10-16 P. W.
  3. Mówiące komputery, g. 10-16 P. W.

Fundacja Miodowa Osada

  1. Tańczmy razem, taniec klasyczny, ludowy i „modern” – E. Budny-Orłowska, g. 10-16. Wa, P.
  2. (Naprawdę) zrozumieć prawo autorskie – M. Mioduszewski, g. 10-16. W.
  3. Tajniki bezzałogowych systemów latających – K. Kulik, g. 10-16 P.
  4. Pszczelarstwo w Polsce – P. Kolesiński, g. 10-16 W.
  5. Gatunki miodów pszczelich i ich pro-zdrowotne właściwości. Wykorzystanie produktów pszczelich w medycynie i kosmetyce – P. Kolesińska, g. 10-16 P.
  6. Piec rakietowy. Piec opalany chrustem, wykorzystywany do gotowania i ogrzewania – R. Błaszczyk, g. 10-16 P.
  7. Kuchenki zgazowujące. Wstęp do „terrapreta”, czyli jak jednocześnie gotować i użyźniać glebę – R. Błaszczyk, g. 10-16 P.

Legionowskie Koło Robotyki LEGROBOT, Stowarzyszenie Obywatele mają prawa

  1. LEGROBOT prezentacja robotów – R. Szymański, J. Kita, g. 10-16 P. Wa.
  2. Szkoła lutowania, g. 10-16 P.
  3. Krótki kurs drukowania w 3D, g. 10-16 P.

PAN Ogród Botaniczny – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie

  1. Życie roślin wokół Słońca – A. Kapler, A. Zagajewski, g. 10-16 P.
  2. Kolorowy świat roślin – A. Kapler, A. Zagajewski, g. 10-16 P.

Wydział Elektryczny Politechnika Śląska

  1. Zawody robotów klasy HEXOR – T. Stenzel, g. 10-16 P. Wa.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, Niepubliczne Europejskie Gimnazjum Językowe w Legionowie

  1. Coś z niczego – jak rozwijać kreatywność uczniów, g. 10-16 P. Wa.

Fundacja ART

  1. I jeszcze raz, czyli krótka sztuka o kulisach teatru – spektakl, g. 13.
  2. Tkactwo, g. 10-16 Wa.
  3. Zielarstwo ludowe, g. 10-16 Wa.

Stowarzyszenie Kaukaz.pl

  1. Uczta gruzińska – o winie, toastach i kuchni, g. 10-16 P.
  2. EtnoGruzja – o ludziach, zwyczajach i kulturze, g. 10-16 P.
  3. Gruzja dla dzieci – warsztatry – kaligrafia gruszińskia, smakołyki ….., g. 10-16 P.
  4. Skarby Gruzji – turystyczne magnesy i nieznane zakątki, g. 10-16 P.
  5. Na gruzińskim szlaku w górach, g. 10-16 P.

Wydział Chemiczny, Politechnika Warszawska

  1. Pokazy chemiczne – Naukowe Koło Chemiczne Flogiston, g. 10-16 P.

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Jabłonna

  1. Nowoczesne leśnictwo i edukacja leśna – E. Grzywacz, g. 10-16 P, Wa.

Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, Naczelna Organizacja Techniczna

  1. Badania nad wykorzystaniem zmodulowanego widzianego światła niskoenergetycznego generowanego przez półprzewodnikowe diody LED do bezinwazyjengo leczenia chorych organów człowieka – K. Chrapko, E. Łukasik, K. Okraszewski, g. 10-16 P.
  2. EKG w telefonie – K. Chrapko, J. Porcja, E. Łukasik, K. Okraszewski, g. 10-16 P.
  3. E-DOM – K. Caldarella, Sz. Mamiński, J. Lisowski, K. Szczęsny, g. 10-16 P.
  4. Kandelka – projekt wielofunkcyjnej lampy LED – M. Ratajczak, g. 10-16 P.
  5. Wykorzystanie energii cieplnej w napędzie hybrydowym pojazdów – M. Rauchfleisz, g. 10-16 P.

Akademia Wychowania Fizycznego

  1. Moja postawa ciała, moja budowa ciała, g. 10-16 P. Wa.
  2. Pomiary składu ciała, g. 10-16 P. Wa.
  3. Ocena prostych sprawności motorycznych?, g. 10-16 P. Wa.

Centrum Nauki Kopernik

  1. Eksperymentuj, g. 10-16 W.
  2. Muzyka, g. 11, 12, 14, 15 P.

Towarzystwo Przyjaciół Legionowa

  1. Towarzystwo Przyjaciół Legionowa, g. 10-16 P.

Stowarzyszenie Arsenał

  1. Michał Poniatowski i jego Jabłonna, A. Sołtys, g. 11 W.
  2. Pojedynek kawaleryjski, g. 10-16 P.

Pasieka Miodomilowy Las

  1. Pogadajmy o pszczołach, g. 10-16 P. Wa.
  2. Zabawy woskiem: enkaustyka, g. 10-16 P. Wa.

Związek Kynologiczny w Polsce, Oddział w Warszawie

  1. Rasy polskie – dziedzictwo kultury polskiej, g. 10-16 P. Wa.
  2. Pochodzenie psa rasowego – w tym ras polskich – K. Fiszdon, g. 11:30 W.

BYŚ – Wojciech Byśkiniewicz, Fundacja Chlorofil

  1. Nowoczesna sortownia śmieci, g. 10-16 P.
  2. Jak mądrze segregować śmieci u źródła, g. 10-16 P.
  3. Ekologiczna śmieciarka, g. 10-16 P.

Impreza towarzysząca:

EkoInstalHome

  1. Odnawialne Źródła Energii oraz automatyka budynków jako narzędzia do redukcji kosztów utrzymania budynku – A. Małachowski, g. 10-16 P.

Stowarzyszenie Twórców Ludowych w Lublinie, Koło Łowickie

  1. Igłą malowane – haft łowicki – M. Madanowska, g. 10-16 P. Wa.

 

niedziela 20 września

Warszawski Uniwersytet Medyczny

  1. Zachorować w Księstwie Warszawskim – M. Turos, g. 10-16 P.
  2. „Książę Józef jako administrator wojskowej służby zdrowia” – prezentacja reprintu pierwszego dekretu urządzenia szpitali w Księstwie Warszawskim – M. Turos, g. 11 W.
  3. Szpital Pluszowego Misia – EMSA, g. 10-16 P. Wa.

Instytut Geofizyki PAN, Zakład Badań Polarnych i Morskich

  1. Światło – otoczenie Polskiej Stacji Polarnej Hornsund, g. 10-16 P.
  2. Zorze polarne, g. 10-16 P.
  3. Filmy dokumentalne: obserwacje zorzy polarnej, o polskich badaniach polarnych, g. 10-16.

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina

  1. Barwy gitary – R. Bałauszko, koncert z cyklu „Pałacowe spotkania z muzyką”, g. 13.

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

  1. Madamme Recamier – Wydział Rewaloryzacji i Konserwacji Zabytków, A. Duda, g. 12 P.
  2. Łazienka króla Stasia – Wydział Rewaloryzacji i Konserwacji Zabytków, W. Procyk, g. 10-16 P.
  3. Rysunek i grafika – R. Kochański, g. 13 W.

Koło Naukowe Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, KN ONYKS

  1. Szkółka lutowania, g. 10-16 P. W.
  2. Gadżety elektroniczne, g. 10-16 P. Wys.
  3. Pong, g. 10-16 P. Wa.

Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów PW, SKAP

  1. Pokaz pojazdu kropelka, g.10-16 P. Wys.
  2. Przejazd samochodem elektrycznym pac-car, g. 10-16 P.

Instytut Geodezji i Kartografii

  1. Co możemy powiedzieć o Ziemi z kosmosu? – D. Ziółkowski, g. 10-16 P.

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

  1. Zwyczaje pogrzebowe we wczesnośredniowiecznej Polsce – Z. Kubiatowski, g. 10-16 Wys. P.

Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN

  1. Zanim wejdę do krainy Ozyrysa. Rytuały pogrzebowe starożytnych Egipcjan,Rzeuska g. 11 W.

Archiwum PAN w Warszawie

  1. Jak powstaje dokument – A. Gruszczyńska, B. Wiktorowska, M. Wybieralska, g. 10-16 Wa.
  2. Skarby archiwum PAN – J. Arvaniti, g. 10-16 P.
  3. 60-lecie ARCHIWUM PAN – B. Borkowski, g. 10-16 Film.
  4. Tylko fotografie nie liczą się z czasem – J. Arvaniti, A. Chodkowska, M. Kaliszcuk-Donaj, g. 10-16 P. W.

Międzywydziałowe Koło Naukowe Aves Wydziału Nauk o Zwierzętach, SGGW, Gallus Związek Hodowców Drobiu Ozdobnego

  1. Węże, węże… – J. Trzeciecka, g. 10-16 P.
  2. Ptaki też mogą być fascynujące, g. 10-16 P.

Instytut Sztuki PAN

  1. Talia wyzwolona. O losach gorsetów w czasach napoleońskich – A. Straszewska, g. 10-16 P.

Stowarzyszenie Historya z Wołomina

  1. Prezentacja replik ubiorów z czasów księcia Józefa Poniatowskiego – E. Litwiniak, g. 10-16 P.

Wydział Biologii  i Nauk o Środowisku, UKSW

  1. Co można złowić w parasol entomologiczny? – P. Ceryngier, g. 10-16 Wa.
  2. Wyizoluj DNA – J. Jakubowska, M. Kopczyńska, g. 10-16 Wa.
  3. Popatrz co masz na dłoniach. – J. Grzelak, K. Kalinowska, M. Piotrowska, g. 10-16 Wa.
  4. Symulacja badań terenowych – A. Baranowski, g. 10-16 eksperyment.
  5. Wpływ świata na kiełkowanie nasion, eksperyment – A. Baranowski, M. Zawiślak, A. Malinowska, A. Kurbiel, g. 10-16 Wa.
  6. QRowa wystawa w rzeczywistości rozszerzonej pt. Biologiczne odkrycia które zmieniły nasze wyobrażenie o świecie – A. Baranowski, g. 10-16 W.
  7. Termowizja w różnych odmianach tematycznych – P. Jelec, g. 10-16 P.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie

  1. Sprzęt do działań ratowniczych na lodzie – Państwowej Straży Pożarnej – g. 10-16 P. Wys.

Studenckie Koło Astronautyczne PW

  1. Model pierwszego polskiego satelity PW-Sata, g. 10-16 P. Wa.
  2. Testowanie czujników wykorzystywanych w satelitach; łazika ARES i łazika Skarabeusz, g. 10-16 P. Wa.
  3. Modele rakiet i gondoli od balonu stratosferycznego, g. 10-16 P. Wa.

Instytut Maszyn Przepływowych PAN

  1. Przedstawienie potencjału Centrum Badawczego PAN w Jabłonnie ze szczególnym uwzględnieniem energetyki słonecznej, g. 10-16, P. Wa

Państwowe Muzeum Archeologiczne

  1. Ceramiczne puzzle – A. Bart, g. 10-16 W.

Fundacja Miodowa Osada

  1. Tańczmy razem, taniec klasyczny, ludowy i „modern” – E. Budny-Orłowska, g. 10-16 Wa, P.
  2. (Naprawdę) zrozumieć prawo autorskie – M. Mioduszewski, g. 10-16 W.
  3. Tajniki bezzałogowych systemów latających – K. Kulik, g. 10-16 P.
  4. Pszczelarstwo w Polsce – P. Kolesiński, g. 10-16 W.
  5. Gatunki miodów pszczelich i ich pro-zdrowotne właściwości. Wykorzystanie produktów pszczelich w medycynie i kosmetyce – P. Kolesińska, g. 10-16 P.
  6. Piec rakietowy. Piec opalany chrustem, wykorzystywany do gotowania i ogrzewania – R. Błaszczyk, g. 10-16.
  7. Kuchenki zgazowujące. Wstęp do „terrapreta”, czyli jak jednocześnie gotować i użyźniać glebę – R. Błaszczyk, g. 10-16 P.

Powiatowy Zespół Szkół Ogólnokształcących w Legionowie

  1. Hokus pokus fizykus – A. Wichrowska, A. Nazarewicz, g. 10-14 P.
  2. Ciekawy świat chemii – A. Łozińska, B. Łączyńska, g. 10-14 P.
  3. Złoto, srebro i inne skarby… – R. Banach, g. 10-14 P.
  4. Szkiełkiem i okiem czyli Kto mieszka w kropli wody – M. Rychlik, g. 10-14 P.

Instytut Chemii Organicznej PAN

  1. Kolory natury, g. 10-14 Wa.

Ambasada Bułgarii

  1. Bułgaria – ludzie, kultura, krajobrazy, g. 10-16 P.

PAN Ogród Botaniczny – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie

  1. Życie roślin wokół Słońca – A. Kapler, A. Zagajewski, g. 10-16 P.
  2. Kolorowy świat roślin – A. Kapler, A. Zagajewski, g. 10-16 P.

Narodowy Bank Polski

  1. Bank banków, g. 10-16 P. Wa.

Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach

  1. Stare odmiany drzew owocowych, ich zachowanie i wykorzystanie – G. Hodun, g. 15 P.

Poltransplant

  1. Medycyna transplantacyjna – K. Nestorowicz, g. 10-16 P.

Akademia Pedagogiki Specjalnej

  1. W świecie niewidomych, g. 10-16 P. W.
  2. W świecie wyobraźni, g. 10-16 P. W.
  3. Mówiące komputery, g. 10-16 P. W.

Legionowskie Koło Robotyki LEGROBOT, Stowarzyszenie Obywatele mają prawa

  1. LEGROBOT prezentacja robotów – R. Szymański, J. Kita, g. 10-16, P. Wa.
  2. Szkoła lutowania, g. 10-16 P.
  3. Krótki kurs drukowania w 3D, g. 10-16 P.

Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Jadwisinie

  1. Prozdrowotne cechy ziemniaka jako produktu spożywczego – D. Boguszewska-Mańkowska, g. 10-16 P.

Wydział Elektryczny Politechnika Śląska

  1. Zawody robotów klasy HEXOR – T. Stenzel, g. 10-16 P. Wa.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, Niepubliczne Europejskie Gimnazjum Językowe w Legionowie

  1. Coś z niczego – jak rozwijać kreatywność uczniów, g. 10-16 P. Wa.

Areszt Śledczy Warszawa-Białołęka

  1. Białołęka Prison- Art – Sztuka zza krat – galeria prac, g. 10-16.
  2. Napraw swój błąd u boku bliskich – prezentacja, g. 10-16.
  3. Ujarzmić przestępcę – prezentacja, g. 10-16.
  4. Wiatr i woda program readaptacji społecznej – prezentacja, g. 10-16.

Fundacja ART

  1. Tkactwo, g. 10-16 Wa.
  2. Zielarstwo ludowe, g. 10-16 Wa.

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Jabłonna

  1. Nowoczesne leśnictwo i edukacja leśna – E. Grzywacz, g. 10-16 P. Wa.

Muzeum Historyczne w Legionowie

  1. Prezentacja oferty wystawienniczej – J. Szczepański, g. 15 P.

Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, Naczelna Organizacja Techniczna

  1. Badania nad wykorzystaniem zmodulowanego widzianego światła niskoenergetycznego generowanego przez półprzewodnikowe diody LED do bezinwazyjengo leczenia chorych organów człowieka – K. Chrapko, E. Łukasik, K. Okraszewski, g. 10-16 P.
  2. EKG w telefonie – K. Chrapko, J. Porcja, E. Łukasik, K. Okraszewski, g. 10-16 P.
  3. E-DOM – K. Caldarella, Sz. Mamiński, J. Lisowski, K. Szczęsny, g. 10-16 P.
  4. Kandelka – projekt wielofunkcyjnej lampy LED – M. Ratajczak, g. 10-16 P.
  5. Wykorzystanie energii cieplnej w napędzie hybrydowym pojazdów – M. Rauchfleisz, g. 10-16 P.

Akademia Wychowania Fizycznego

  1. Moja postawa ciała, moja budowa ciała, g. 10-16 P. Wa.
  2. Pomiary składu ciała, g. 10-16 P. Wa.
  3. Ocena prostych sprawności motorycznych, g. 10-16 P. Wa.

Stowarzyszenie Kaukaz.pl

  1. Uczta gruzińska – o winie, toastach i kuchni, g. 10-16 P.
  2. EtnoGruzja – o ludziach, zwyczajach i kulturze, g. 10-16 P.
  3. Gruzja dla dzieci – warsztatry – kaligrafia gruszińskia, smakołyki ….., 10-16 P.
  4. Skarby Gruzji – turystyczne magnesy i nieznane zakątki, g. 10-16 P.
  5. Na gruzińskim szlaku w górach, g. 10-16 P.

Towarzystwo Przyjaciół Legionowa

  1. Towarzystwo Przyjaciół Legionowa, g. 10-16 P.

Stowarzyszenie Arsenał

  1. Michał Poniatowski i jego Jabłonna – A. Sołtys, g. 14:30 W.
  2. Pojedynek kawaleryjski, g. 10-16 P.

Centrum Nauki Kopernik

  1. Eksperymentuj, g. 10-16 W.
  2. Muzyka, g. 11, 12, 14, 15 P.

Pasieka Miodomilowy Las

  1. Pogadajmy o pszczołach, g. 10-16 P. Wa.
  2. Zabawy woskiem: enkaustyka, g. 10-16 P. Wa.

Związek Kynologiczny w Polsce, Oddział w Warszawie

  1. Rasy Polskie – dziedzictwo kultury polskiej, g. 10-16 P. Wa.

BYŚ – Wojciech Byśkiniewicz, Fundacja Chlorofil

  1. Nowoczesna sortownia śmieci, g. 10-16 P.
  2. Jak mądrze segregować śmieci u źródła, g. 10-16 P.
  3. Ekologiczna śmieciarka, g. 10-16 P.
  4. Zabawy z magnesem, właściwości magnetyczne substancji i materiałów. Pole. Taśma z magnesem to podstawowy etap sortowania, g. 10-16 P.
  5. Zjawisko prądów wirowych. Pokaz daje pojęcie na czym polega technologia oddzielania metali nieżelaznych w nowoczesnej sortowni, g. 10-16 P.
  6. Pokaz różnej gęstości polimerów PET i PE. Procedura oddzielania polimerów na podstawie ich gęstości jest wykorzystywana w technice segregowania odpadów, g. 10-16 P.
  7. Warsztaty dla dzieci – praktyczny recykling i recykl-art. Lepienie w masie recyklingowej pochodzącej ze starych gazet (dla max. 100 uczestników), g. 10-16 P.
  8. Tor przeszkód z palet i tektury falistej: zjeżdżalnia, labirynt, pole laserowe (zręcznościowe), g. 10-16 P.
  9. Sztuka kamuflażu, g. 10-16 P.
  10. Quiz na temat odpadów z nagrodami (gadżetami) firmy BYŚ, g. 10-16 P.

Światowy Związek Polskich Żołnierzy Łączności, Oddział Zegrze

  1. Łączność wojskowa na przestrzeni lat – M. Hucal, g. 10-16 P.

Impreza towarzysząca:

EkoInstalHome

Odnawialne Źródła Energii oraz automatyka budynków jako narzędzia do redukcji kosztów utrzymania budynku – A. Małachowski, g. 10-16 P.

V Mazowiecki Konkurs Nalewek NALEWKA KSIĘCIA PEPI –  R. Szymański, R. Nowiński, J. Kita, g. 10-15, ogłoszenie wyników g. 17.

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *