W SKM-ce naładujesz tablet, czytnik lub telefon

Szybka Kolej Miejska jest pierwszym przewoźnikiem w stolicy, który umożliwił pasażerom naładowanie baterii telefonu, tabletu czy czytnika książek podczas podróży.

W poniedziałek, 26 października na tory wyjechały pierwsze dwa pociągi (19 WE i 14 WE) wyposażone w ładowarki UBS. Montaż w pozostałych pociągach zakończy się w ciągu najbliższych trzech miesięcy. W każdym z członów pociągu znajdą się docelowo po dwie ładowarki.

Posłuchaj rozmowy z Magdaleną Lerczak – rzecznik prasowy SKM Warszawa:

Spółka uruchomiła również system powiadamiania o utrudnieniach w ruchu za pośrednictwem SMS.  Pasażerowie, którzy zapiszą się do usługi otrzymają informacje o opóźnieniach pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej (powyżej 30 minut), zmianie tras czy skrócenia relacji, odwołanych kursach czy zawieszeniu kursowania.

Co ważne to pasażerowie zdecydują o jej zakresie – czy usługa ma dotyczyć wszystkich, czy jedynie wybranych linii. Wystarczy wysłanie odpowiedniego SMS-a na numer 4777. Użytkownicy zapłacą jedynie za wysłanie  wiadomości włączającej i wyłączającej usługę. Pozostałe będą bezpłatne.

tekst: SKM Warszawa
foto: Rafał Motyl – urząd m. st. Warszawy

 

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.