Stan Borys muzyk, który ujawia swoja duszę poety

Stan Borys zanany szerokiej publiczności gównie jako muzyk, współzałożyciel zespołu Blackout. Jednak pierwszą miłością artysty nie była muzyka, lecz poezja – a w tym roku ukazał się już jego drugi tomik poezji zatytułowany „Daleko Donikąd”.

Jak mówi sam Stan Borys: „Zawsze uwielbiałem recytować poezję, szukałem w niej skrzydeł,które mogłyby unieść mnie ponad poziom przeciętności. Szukałem w niej boskości, którą czułem, że jest we mnie, a nie umiałem jej sam opisać. Nigdy też nie uczyłem się pisania poezji, szedłem krokiem zamaszystym śladami poetów – moich mistrzów. Aż przyszła Ona – Matka Boska Poetycka, która zdjęła zasłonę z moich oczu i pozwoliła patrzeć, obserwować i czuć nieskończenie. Nauczyłem się śpiewać i tak na skrzydłach poezji unoszę się dzisiaj.”

Posłuchaj wywiadu ze Stanem Borysem:


Już 29 listopada bieżącego roku, w miejscowości Olszewnica Nowa, w hotelu Riviera odbędzie się spotkanie autorskie Stana Borysa, podczas którego zostanie zaprezentowany jego najnowszy tomik poezji „Daleko Donikąd”. Więcej informacji na http://www.hotelriviera.pl

Hotel Riviera - Stan Borys

 

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.