Northtec MTB Zimą 2016 – zimowy cykl maratonów rowerowych

Cezary Zamana zaprasza do Jabłonny na Memoriał Andrzeja Wilczopolskiego i pierwszy zimowy maraton rowerowy z cyklu Northtec MTB Zimą 2016!

Pod koniec stycznia tradycyjnie rozpocznie się rowerowy sezon zimowy. Niskie temperatury za oknem nie oznaczają wcale przerwy w jeżdżeniu dla prawdziwych miłośników MTB. Wręcz przeciwnie, jesienno-zimowa przerwa to dobry moment na przygotowanie bazy wydolnościowej do sezonu zasadniczego. Wiedzą o tym zawodowi sportowcy, którzy zimą pracują na sukcesy w letnich startach. Zimowa aktywność jest doskonałym treningiem i pozwala prawdziwie zahartować organizm. To także, a może przede wszystkim, wspaniała okazja, żeby sprawdzić się w niecodziennych warunkach i spotkać ciekawych ludzi o podobnych pasjach.

Zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek do chotomowskich lasów, gdzie 24 stycznia rozpoczyna się oficjalnie zimowy sezon rowerowy! To tutaj świętej pamięci Andrzej Wilczopolski trenował razem ze swoimi psami północy.

Tegoroczny maraton w Jabłonnie, podobnie jak w latach ubiegłych, dedykowany jest zmarłemu w 2012 roku Andrzejowi Wilczypolskiemu. Andrzej cztery razy z rzędu zdobył tytuł Mistrza Świata w wyścigach psich zaprzęgów. Był wielkim przyjacielem Mazovii. Pomagał w wyznaczeniu trasy pierwszej edycji zimowego maratonu w 2005 roku.

Zachęcamy do startu wszystkich miłośników dwóch kółek. Uczestnicy będą mieli zapewnione biuro zawodów, prysznice oraz ciepły posiłek. Organizator przewidział także ogrzewane pomieszczenia dla startujących.

Biuro zawodów mieścić się będzie przy ul. ul. Partyzantów 23 (gimnazjum) w Chotomowie. Start imprezy o godzinie 11:00. W tym roku, aż trzy dystanse o różnym stopniu trudności: Hobby – 6 km, Fit – 20 km i Mega – 37 km.

ZIMA_plakat_2016_a3_Wilczopolski

Maraton w Jabłonnie to pierwsza impreza z cyklu Mazovia MTB Zimą. Pozostałe starty odbędą się w Karczewie (14 lutego), w Długosiodle (28 marca) oraz w Mrozach (13 marca).

Zapisy i szczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.mazoviamtb.pl/zima

*Wszyscy mieszkańcy Gminy Jabłonna po okazaniu w biurze zawodów dokumentu potwierdzającego zameldowanie na terenie Gminy otrzymają 50% rabatu na start!

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.