Legionowo:Koperta Życia

Legionowo:Koperta Życia

KOPERTA ŻYCIA DLA KAŻDEGO SENIORA W LEGIONOWIE

 

Prezydent Miasta Legionowo zaprasza mieszkańców Legionowa do wzięcia udziału w akcji „Koperta życia”, która skierowana jest do osób w wieku 60+. Głównym założeniem akcji jest niesienie pomocy w przypadku konieczności wezwania ratowników medycznych w warunkach bezpośredniego zagrożenia życia lub w trakcie wizyty domowej lekarza Pomocy Doraźnej.

W skład KOPERTY ŻYCIA wchodzą 4 karty: dwie z nich zawierają informacje o akcji
i instrukcje, zaś pozostałe dwie zawierają miejsce do wpisania danych pacjenta. Wypełnione kartki
w plastikowej kopercie wkładamy do lodówki. PAMIĘTAJ, ŻE INFORMACJE W NICH ZAWARTE MOGĄ URATOWAĆ CI ŻYCIE!

Mieszkańcy, którzy się zgłoszą do Urzędu Miasta Legionowo otrzymają bezpłatne koperty życia, które wypełnione należy umieścić w domu w widocznym miejscu w lodówce. Dodatkowo pakiet koperty zawiera naklejkę na lodówkę lub drzwi wejściowe w domu, która informuje że koperta znajduje się w lodówce. Informacje w nich zawarte mają być pomocne w razie wypadku lub nagłej choroby i mogą uratować życie.

Dlaczego koperta ma znaleźć się w lodówce? Ratownik, który chce nam udzielić pomocy łatwo znajdzie ją w każdym domu. Urzędnicy zlecili wydrukowanie 10 tysięcy „Kopert Życia, które trafią do legionowskich seniorów. Można je za darmo uzyskać w wydziale Zdrowia Publicznego
i Spraw Społecznych w Legionowskim Ratuszu w pokoju nr 4.25, 4.26 lub 4.27 (tu można też otrzymać specjalną naklejkę dla osoby cierpiącej na Alzheimera), w podmiotach leczniczych na terenie Legionowa, w Ośrodku Pomocy Społecznej. Szczegółowe informacje o akcji można uzyskać pod numerami telefonów 22 766-40-90 lub 22 766-40-91.

Akcja powstała z inicjatywy Radnego Miasta Legionowo Pana Marcina Smogorzewskiego.

POMÓŻ URATOWAĆ ŻYCIE – odbierz kopertę dla kogoś bliskiego.

 

tekst:Koperta życia Ewa Milner – Kochańska Naczelnik Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *