Legionowo:Protest

Legionowo:Protest

ZAPROTESTUJMY PRZECIWKO DOGĘSZCZANIU ZABUDOWY PRZEZ SMLW Szanowni Państwo, Nasze obawy stały się faktem, z medialnych doniesień wiemy już, że legionowska Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa, w grudniu ub. r. złożyła wniosek o pozwolenie na budowę nowego bloku w centrum Osiedla Jagiellońska. Nowy budynek wielorodzinny ma stanąć przy ul. Broniewskiego, na działce Nr 230, pomiędzy blokami nr 7 i 11. Mieszkańcy od ponad 2 lat próbują skłonić władze SMLW do rezygnacji tego pomysłu, ale jak widać bezskutecznie. W jednym z ostatnich wywiadów Prezes Szymon Rosiak stwierdził, że dziwi się zamieszaniu wokół budowy, bo przecież na nowojorskim Manhattanie jest większe zagęszczenie mieszkańców. Legionowo jest miastem o bardzo wysokim wskaźniku gęstości zaludnienia, który wynosi już 4008 os./km2. Właśnie awansowaliśmy w tej kategorii na 1 miejsce w Polsce. W tej sytuacji coraz większe znaczenie dla komfortu życia mieszkańców ma dostępność i możliwość swobodnego korzystania z terenów zielonych przeznaczonych na rekreację. Nowa inwestycja ma być zrealizowana na terenie dawnego boiska do koszykówki i kortów tenisowych. Kiedyś tętniły one życiem, teraz zostały ogołocone z infrastruktury sportowej i opuszczone. Teraz wiadomo dlaczego. Budowa spowoduje wycięcie kilkunastu drzew rosnących w pasie zieleni, a także likwidację części miejsc parkingowych, których i tak brakuje. Nasze Stowarzyszenie od początku było zaangażowane w sprawę zablokowania budowy kolejnych bloków: próbowaliśmy rozmawiać z Prezesem Szymonem Rosiakiem, uczestniczyliśmy w konsultacjach z SMLW w październiku 2013 roku, na wniosek mieszkańców wprowadziliśmy ten temat na obrady Komisji Rozwoju Miasta, która odbyła się w grudniu 2013 roku, a we wrześniu 2014 roku złożyliśmy wniosek o zmianę przeznaczenia działki w planie zagospodarowania przestrzennego do Prezydenta Romana Smogorzewskiego, aby uniemożliwić budowę wspomnianego bloku. Pomimo burzliwych dyskusji i nieustającego sprzeciwu mieszkańców, jak widać SMLW z pełną determinacją realizuje swój projekt. Na początku grudnia ub.r. wystosowaliśmy pismo do władz Spółdzielni z prośbą i udzielenie informacji na temat planów budowy nowych bloków na legionowskich osiedlach. W odpowiedzi poinformowano nas, że są to sprawy Spółdzielni i nie będą przekazywane do publicznej wiadomości. Dopiero po publikacji artykułu w grudniowym wydaniu gazety „NASZE MIASTO NASZE SPRAWY”, Spółdzielnia przyznała, że na Osiedlu Jagiellońska planuje budowę 3 budynków wielorodzinnych. To oznacza, że wbrew woli mieszkańców SMLW planuje budowę kolejnych bloków. Na to nie ma naszej zgody! Zapraszam Państwa, w najbliższą niedzielę tj. 31 stycznia br, w godzinach 10.00-13.00, na ulicę Broniewskiego, w sąsiedztwie działki planowanej do zabudowy przeprowadzimy akcję zbierania podpisów przeciw dogęszczaniu. Liczymy na Państwa wsparcie. Niech będzie nas widać i słychać!

Tekst:Bogdan Kiełbasiński Prezes Zarządu Legionowskiego Stowarzyszenia Promocji Samorządności NASZE MIASTO NASZE SPRAWYprotest

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.