Energiczna Xena szuka nowego przyjaciela

Zapraszamy do odsłuchania kolejnej audycji „Kącik adopcyjny Kasi”, tym razem o wulkanie energii, pięknej suczce Xenie.

Jakiego domku będziemy szukać dla Xeny, gdy wyjdziemy na prostą z jej zdrowiem? Oto kilka ważnych punktów:
1. domek bez innych zwierząt – Xena prawdopodobnie nie miała w swoim dotychczasowym życiu wiele styczności z innymi psiakami, kociakami. Nie potrafi bowiem odczytywać prawidłowo ich komunikatów, każde napotkane zwierzątko to jej podekscytowanie i brak manier. Być może dogada się z jakimś dużym psiakiem, pod warunkiem, że będzie on bardzo opanownay, stabilny emocjonalnie i silny, bo nasza Pani to wulkan energii.

2. Zamieszkać powinna w domku z ogródkiem, z możliwością wejścia do domku – sunia prawdopodobnie była psiakiem żyjącym na dworze, lub przebywała tam sporą część czasu. Gdy znajdzie się w mieszkaniu/domu jest spokojna i potrafi się zachować ( nie nieszczy), ale każde zbliżenie się opiekuna do drzwi to jej radość, że wychodzi na dwór , biegać. Ma dużo energii do spożytkowania, także z tego względu wskazany jest domek z ogródkiem, aby sunia się wybiegała. W mieszkaniu będzie się meczyć, a znudzony psiak z dużymi pokładami energii pozostawiony na wiele godzin sam w domu, to może być pretekst dla niej by być niegrzeczną.

3. Domek musi być świadomy, że Xena będzie musiała minimum raz na pół roku, pojawić się u okulisty, by sprawdzić czy wszystko ok.
Ogólnie Xena ze względu na swoją wielkość, leczenie oczu, oraz jeszcze 5-miesięczne leczenie mikrofilarii, powinna trafić do domku, który przywiązuje wagę do opieki zdrowotnej nad psiakiem. Nie sztuka adoptować psiaka i nim się nie opiekować.

4. Domek docelowy, spokojnie może mieć małe dzieci, to nawet jest wskazane, bo Xena UWIELBIA dzieci. To w nich odnajduje kumpli i towarzystwo dla siebie.

5. Ze względu na jej aktywność i siłę, ważne aby trafiła do domku, który będzie konsekwentny w uczeniu i okiełzna troszkę naszą Xenię, bo to wulkan energii, słodki i kochany, ale jednak żywioł w czystej postaci, który na szczęście szybko się uczy.

Odległość domku od Warszawy nie ma znaczenia. Ja lubię podróżować po Polsce, choć oczywiście czym bliżej Warszawy tym łatwiej dla wszystkich.

To kto chętny??? Emotikon grin
Kontakt 693 833 350 lub 508 261 175

Część 1:

Część 2:

Część 3:

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.