Misia i Korek potrzebują Waszej pomocy

Misia i Korek to kolejni bohaterowie audycji „Kącik adopcyjny Kasi” prowadzonej razem z Kasią Pisarką. Posłuchajcie nieco więcej na ich temat.

Część 1:

Część 2:

Misia to był szkielet psa. W stanie skrajnego wychudzenia sunia została zabrana z potwornych warunków od ludzi którzy byli zupełnie niezaradni życiowo. Skóra Misi była w tragicznym stanie: wyłysienia, setki pcheł. Skrajnie wyniszczona sunia wyglądała jak obciągnięty skórą szkielet. W dniu zabrania to nie był pies, to był wrak psa. Strach było nawet transportować z obawy że nie wytrzyma.

Dzięki Karinie, która nie potrafiły przejść obojętnie wobec dramatu suni, Misia została zabrana do domu i po dwóch tygodniach jak już nieco nabrała sił przywieziona do Fundacji. Tu, pod troskliwa opieką, wraca do zdrowia. Sunia jest u nas od początku listopada. Teraz to fajna, nieduża sunia, uwielbiająca się bawić. Jest młoda ma może ze 2 lata. Nieduża (do kolana). Sunia przebywa w hoteliku, do kosztów utrzymania dochodzą koszty weterynaryjne. Sunia musi być badana kontrolnie, dochodzą koszty sterylki, witamin.

Misia jest w Fundacji SOS dla Jamników od 10 listopada 2014 r.

 

Kontakt w sprawie adopcji:  507 735 732

 

Miesiąc temu młodzi ludzie adoptowali Korka ze schroniska, miało być tak pięknie, cudownie… a z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień było gorzej! Korek miał mieć dwa lata, jednak okazało się, że nie ma nawet roku! Ludziom przeszkadzało, że psiak był strasznie aktywny, że pies ciągle skacze, aż w końcu doszła do nas informacja, że pies zrobił się agresywny.  Agresywny??  Podczas próby odebrania Korkowi, znalezionej na ulicy chusteczki jednorazowej (domyślam się, że siłą) pies walczył o swój skarb, nie chciał oddać i pokazał, że nie podoba mu się że człowiek zabiera mu jego zdobycz.  Zamiast siły, można było użyć smaczka? Prawda?! Sam by oddał 🙂

Kolejny problem… goście!!!  Nikt nie mógł przychodzić, bo Korek skakał 🙁 z radości, cieszył się jak to szczeniak 🙁  Tak więc, aby psiak nie wrócił do schroniska. Aby nie wrócił z łatką agresora, pojechał do hoteliku.  Zresztą…serce by mi pękło, gdybym znów zobaczyła Korka za kratami!

Dobra!!!! Zostawmy to co było! Jaki jest Korek?
Pomijając fakt, że jest mega wesoły i ruchliwym psiakiem, to Korek jest OK! Zostaje sam w domu, nie niszczy, załatwia się na dworze.  Jakiego domu szukamy dla Korka? Ja widzę Korka jako zawodnika w psich sportach, agility lub flayball ! Zwycięztwo z takim zawodnikiem murowane ! To młody psiak, chłonie wszystko jak gąbka…  Jeśli nie jako zawodnik, to Korek na bank sparwdzi się jako psi przyjaciel. Jednak pamiętajcie! Korek jest jak media markt, jest nie dla idiotów! Korek potrzebuje człowieka, który mądrze mu pokaże, czego oczekuje od psa. Nie dam Korka Osobie, jako pierwszego psa! Chyba, że zapiszę się z nim do psiej szkoły, wskazanej przez nas.  Korek strasznie lubi ludzi, uwielbia być blisko nich, musi choćby położyć się na nogach…ale musi czuć obecność człowieka 😀 Jest pieskiem typowo kanapowym, z naciskiem na spanie w łóżku 🙂

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.