Legionowo:Łańcuszek szlachetnych serc

Legionowo:Łańcuszek szlachetnych serc

 

Plakat

Jestem od 38 lat mieszkańcem Legionowa – wolontariuszem Legionowskiego Wolontariatu, pomysłodawcą Legionowskiego Okna Życia (Kapliczki Życia).

W dniu 13 sierpnia, odbędzie się podczas wieczorku tanecznego dla seniorów w Parku Zdrowia kwesta dla mieszkańca Legionowa Wojtka Kowalczyka, której jestem organizatorem. Kwesta będzie odbywać się w godzinach 19:00 – 22:00. Jeżeli z przyczyn losowych lub złej pogody impreza zostanie odwołana kwestujemy 27 sierpnia w tym samym miejscu i godzinach.

Solidaryzujemy się jako rodzice, wraz ze mną w zbiórce bierze udział p. Ewa Kowalczyk – mama Wojtka oraz mama trójki dzieci – p. Renata Sekuła, licencjonowany instruktor Zumby. W widocznym miejscu będziemy mieli identyfikatory fundacji dla dzieci „Zdążyć z pomocą”, a w naszych dłoniach puszki z logo fundacji.

Celem kwesty jest zebranie każdej możliwej sumy na kolejny przeszczep komórek macierzystych dla Wojtka. Termin tego przeszczepu planowany jest na wrzesień tego roku. Koszt to 25 tys. zł. Przed Wojtkiem jeszcze 4 takie przeszczepy na łączną kwotę 100 tys. zł.

Zwracam się do społeczności Powiatu Legionowskiego – zbudujmy wspólnie „Łańcuszek ludzkich serc” dla Wojtka. Proszę:

– Prezesów wszystkich firm, instytucji i klubów

– właścicieli składów materiałów i hurtowni budowlanych

– firm przewozowych i transportowych

– każdą osobę prowadzącą działalność gospodarczą

– usługodawców z Legionowa i terenu powiatu…

Niezależnie od profilu i rodzaju działalności zawsze możecie Państwo okazać gorące ludzkie serce. Dzięki Państwa szlachetności wrześniowy przeszczep nie pozostanie pustym terminem na papierze. Proszę również społeczność rodziców z terenu Legionowa i całego powiatu o solidarne przyłączenie się do akcji.

Dziś już wiem jak wspaniałe są serca Legionowian, dzieci, rodziców, seniorów mojego miasta. W czasie ubiegłorocznej zbiórki dla Wojtka, w Parku Zdrowia (18 września) w mojej puszce zabrakło miejsca. Obraz, który na zawsze pozostanie w mojej pamięci to dzieci, które jako jedne z pierwszych wrzucały pieniążki do puszki w czasie ubiegłorocznej zbiórki. Park Zdrowia w ten wspaniały sposób wpisał się do historii mojego miasta Legionowa. Wiem, że i tym razem nie pozostaniecie obojętni – bądźcie Państwo z nami 13 sierpnia w legionowskim Parku Zdrowia.

Dziękuję wszystkim mediom, które przyłączyły się do Łańcuszka ludzkich serc. To dzięki nim docieramy do Państwa domów. Są to pierwsze ogniwa Łańcuszka.

Serdecznie i gorąco dziękuję:

– p. Markowi Dąbrowskiemu – autorowi plakatu na kwestę

– p. Lukas Bejk z plaży Wieliszew za nagłośnienie.

Pamiętajmy, że dobro, ciepło, szlachetność, którą dajemy innym zawsze do nas powróci.

Z poważaniem dla społeczności powiatu

Dariusz Grodecki

 

Wyślij smsa o treści Wojtek na nr 72052 (koszt 2,46,- brutto)

Możesz też pomóc Wojtkowi robiąc przelew na nr konta 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 w tytule wpłaty wpisując 13830 WOJCIECH KOWALCZYK DAROWIZNA NA POMOC I OCHRONĘ ZDROWIA

Dziękuję w imieniu Wojtka

Tekst:Dariusz Grodecki
Wojciech Kowalczyk

Zdjęcie:Wojciech Kowalczyk

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.