Dzień z Pociągiem Retro w Muzeum Kolejnictwa

Dzień z pociągiem retro w Stacji Muzeum.

W sobotę 24.09.2016 r. teren dawnego dworca Warszawa Główna znów wypełni dym i para. Z okazji obchodów 90-lecia powstania Polskich Kolei Państwowych ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce do Stacji Muzeum przyjedzie pociąg retro składający się z parowozu Ty42-107 oraz zabytkowych wagonów osobowych.

Centralnym punktem dnia będzie przejazd pociągu retro do Sochaczewa i z powrotem. W Sochaczewie pasażerowie pociągu będą mogli bezpłatnie zwiedzić z przewodnikiem filię Stacji Muzeum – Sochaczewską Kolej Wąskotorową – posiadającą największą kolekcję taboru wąskotorowego w Europie.

Dzień z Pociągiem Retro w Muzeum Kolejnictwa już w sobotę

Odjazd pociągu do Sochaczewa planowany jest o godz. 10:45, a powrót do Warszawy o godz. 16:15. Od tego czasu, aż do godz. 22:00 pociąg retro będzie można zwiedzać w środku.

Wieczorem skład retro zobaczymy w specjalnej aranżacji świetlnej.

Specjalny cennik biletów wstępu do Stacji Muzeum w dniu 24.09.2016 r.: Bilet normalny – 9 zł Bilet ulgowy – 3 zł Dzieci do lat 7 mają wstęp wolny

Cennik biletów na pociąg retro na trasie Warszawa Główna (siedziba Stacji Muzeum) – Sochaczew – Warszawa Główna: Bilet normalny – 50 zł Bilet ulgowy – 30 zł Dzieci do lat 4 bez miejscówki – bezpłatnie

Bilety na pociąg retro są do kupienia w kasie Stacji Muzeum, ul. Towarowa 3, Warszawa (tel. 22 620 04 80 wew. 119; kasa@stacjamuzeum.pl). Bilet uprawnia do bezpłatnego wstępu do Stacji Muzeum w Warszawie i filii Stacji Muzeum w Sochaczewie w dniu 24.09.2016 r.

Tego dnia Stacja Muzeum będzie otwarta w godz. 8:00-22:00.

Organizatorami wydarzenia są: Stacja Muzeum, Polskie Koleje Państwowe S.A. i PKP Cargo S.A. Współorganizatorami wydarzenia są: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., PKP Intercity S.A. i PKP Energetyka S.A.

Dzień z Pociągiem Retro w Muzeum Kolejnictwa

Dzień z Pociągiem Retro w Muzeum Kolejnictwa

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.