II Interdyscyplinarna Konferencja Środowisk Medycznych

II Interdyscyplinarna Konferencja Środowisk Medycznych

Współpraca, która usprawnia działanie systemu opieki zdrowotnej

– II Interdyscyplinarna Konferencja Środowisk Medycznych –

II Interdyscyplinarna Konferencja Środowisk Medycznych`

 

W dniach 13 – 15.10.2016 r. w Hotelu 500 w Zegrzu odbędzie się II Interdyscyplinarna Konferencja Środowisk Medycznych. Tematem przewodnim spotkania będzie działanie i współpraca zespołów interdyscyplinarnych w najbardziej wymagających dziedzinach medycyny. Wydarzenie ma na celu nie tylko edukację środowisk medycznych, lecz także budowanie relacji wpływających             na usprawnienie systemu opieki zdrowotnej.

Podczas tegorocznego spotkania organizator skupił się na temacie sytuacji kryzysowych, które wymagają najwyższej formy współpracy jednostek ratowniczych oraz środowiska lekarskiego. Program konferencji zapewni nie tylko możliwość wzięcia udziału w wykładach i panelach dyskusyjnych, lecz także we wspólnych ćwiczeniach terenowych, w których wezmą udział ratownicy medyczni oraz strażacy Wojskowej oraz Państwowej Straży Pożarnej. – Będziemy koncentrować się na tym, w jaki sposób jeszcze bardziej polepszyć i zacieśnić współpracę służb, które na co dzień niosą pomoc ofiarom wypadków i innych tragicznych zdarzeń. To powinno przełożyć się na sprawniejsze         i bardziej profesjonalne niesienie pomocy poszkodowanym – mówi Jarosław Rybak, kierownik Biura Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego – Dodatkowo każdy z uczestników będzie uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez specjalistów ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego WIM. Każdy     z uczestników będzie mógł sprawdzić poziom podstawowych umiejętności związanych                              z podstawowymi zasadami udzielaniem pomocy – dodaje.

Pokażemy również jak nowoczesne narzędzia teleinformatyczne wspomagają sprawne działanie systemu opieki zdrowotnej – od stanów nagłych do opieki poszpitalnej, a także jakie nowości techniczne będą wspierać te działania.

Konferencja przebiegać będzie w następujących obszarach tematycznych, które pozwolą naszym uczestnikom na wybór ścieżek i paneli w trakcie jej trwania:

  • ratownictwo (ratownicy medyczni, jednostki straży pożarnej, lekarze): wspólne ćwiczenia w terenie, sesje dyskusyjne, panele warsztatowe
  • medycyna (lekarze, pielęgniarki, ratownicy): postępowanie zabiegowe, obrażenia szczególne
  • prawo i zabezpieczanie medyczne zdarzeń masowych i katastrof.

Do udziału w konferencji zapraszamy lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, przedstawicieli jednostek straży pożarnej, osoby pracujące w instytucjach zarządzania kryzysowego oraz wszystkich zainteresowanych jej tematyką. – mówi Jarosław Rybak, jeden z organizatorów konferencji. – To właśnie w tak szerokim gronie chcemy budować nową jakość dyskusji o opiece zdrowotnej zorientowanej na pacjenta! – dodaje.

W konferencji weźmie udział około 200 osób.

Szczegóły i rejestracja: www.wimcon.wim.mil.pl/IIinterdyscyplinarna/

 

II Interdyscyplinarna Konferencja Środowisk Medycznych

 

Organizator: Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.