Nowy rozkład jazdy pociągów SKM

nowy rozkład jazdy

Nowy rozkład jazdy SKM

Nowy rozkład jazdy SKM
SKM Stacja Legionowo

Od 16 października pojawił się nowy rozkład jazdy pociągów SKM. Dla linii S1, S2
i S3 zostaną wprowadzone kilkuminutowe przesunięcia wybranych kursów. Część pociągów linii S9 nadal będzie zaczynała i kończyła kursy na stacji Warszawa ZOO. Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał do 10 grudnia br.

Nowe rozkłady jazdy pociągów SKM linii S1, S2 i S3 zmienią się nieznacznie. Zostaną wprowadzone kilkuminutowe przesunięcia wybranych kursów.

Od 1 listopada w porze nocnej – w związku z pracami konserwacyjnymi na podmiejskiej linii średnicowej – część pociągów SKM linii S1 i S2 będzie kursowała linią dalekobieżną z pominięciem przystanków: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion.

Utrzymane zostaną dodatkowe skrócone kursy linii S3 na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Służewiec. Wprowadzono je na początku września, aby ułatwić dojazd na Służewiec podczas remontu ulicy Marynarskiej.

Kontynuowany będzie także remont torów na moście Gdańskim. Wybrane pociągi SKM linii S9 i Kolei Mazowieckich linii R9 będą nadal zaczynały i kończyły kursy na stacji Warszawa ZOO.

Do 10 grudnia br. zostanie utrzymane w dni robocze wzajemne honorowanie biletów ZTM i KM.

Bilety Kolei Mazowieckich są honorowane w godzinach 14-20 (dotyczy rozpoczęcia i zakończenia podróży):

  • w pociągach SKM linii S9 na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska – Warszawa ZOO
  • w tramwajach i autobusach ZTM na odcinku Dw. Gdański – rondo Starzyńskiego.

Bilety ZTM (wszystkie rodzaje) są honorowane w pociągu KM nr 51602 (Ciechanów – Warszawa ZOO godz. 6.45 – Warszawa Zachodnia godz. 7.00) na odcinku Warszawa ZOO – Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia. Dzięki temu pasażerowie pociągu SKM S9, który kończy kurs na przystanku Warszawa ZOO (planowy przyjazd o godz. 6.39) mogą kontynuować podróż w kierunku Warszawy Zachodniej na tym samym bilecie.

Uwaga! Pasażerowie z kartonikowymi biletami  ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są zobowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny w formacie 24-godzinnym, czyli np. 15.11 godz. 06.55. Osoby posiadające bilety zakodowane na WKM muszą je wcześniej aktywować.

 

Przeczytaj też: Koleje Mazowieckie nowy rozkład jazdy

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.