Kalosze, poproszę!

kalosze

Kalosze są idealnym obuwiem na jesienny czas.

Od kilku sezonów czołowe miejsce w rankingach na jesienne buty zajmują kalosze. Niektórzy nie traktują tego poważnie. W kaloszach chodzą przede wszystkim dzieci, jednak dorośli coraz bardziej respektują to obuwie. Już dawno przestały się nam kojarzyć z typowymi gumowcami, nieestetycznymi butami „koło domu”. A swym kształtem coraz częściej przypominają kozaki.

Kalosze są wygodne i przede wszystkim idealne na deszcz. Nikt z nas nie lubi moknąć, a każdy doskonale wie, że gdy buty mamy mokre to łatwiej o przeziębienie. Jak uchronić się przed niespodziewanymi kałużami, które często spotykamy na drodze? Wystarczy zakupić kalosze. Są ratunkiem dla naszych stóp. Pogoda jest bardzo zmienna. Częściej deszczowa niż słoneczna. Takie buty pozwalają „suchą nogą” przebyć trasę, którą chcemy pokonać.

Obecnie wybór jest dość szeroki. Można kupić krótkie jak i wysokie kalosze. Gdy chcemy przykuć uwagę można zakupić w kropki czy kreski. Można jednak zakupić do nich specjalną wkładkę, bądź są też w wersji z ociepleniem, tzw. skarpetami w środku. Często sugerujemy się kolorem bądź wzorem. Pamiętajmy, że buty mają nam służyć w życiu codziennym, mają być wygodne. Kalosze idealnie sprawdzają się jesienią, gdy na zewnątrz deszcz. Oczywiście w kałuże można wchodzić bez strachu i jak dzieci skakać do woli.

Na ulicach widać więcej kobiet, które noszą kalosze. Do tego obuwia przekonują się również mężczyźni. Mamy wersje dla kobiet, mężczyzn i dla dzieci.

Dodatkowym plusem jest czyszczenie kaloszy. Nie potrzeba do tego wiele czasu, a jest łatwe i każdy jest w stanie sobie poradzić z umyciem kaloszy. Wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką i gotowe! Można ruszać w drogę.

Gdzie zakupić? W każdym obuwniczym obecnie są dostępne. Jeśli szukasz bardziej oryginalnych, więcej modeli znajdziesz w Internecie.

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.