Autobus Energetyczny w Legionowie

Autobus Energetyczny w Legionowie

Autobus Energetyczny zawita w Legionowie.

Autobus Energetyczny w Legionowie już 28 października 2016 r. zaparkuje na placu przed urzędem miasta. W ramach ochrony i dbania o nasze środowisko pojazd nazwany „Mobilnym centrum przeciwdziałania zmianom klimatu”. Został stworzony przez Krajową Agencję Poszanowania Energii w Warszawie.

Mamy świadomość, że nasz klimat zmienia się, jest cieplej, zima nie jest już tak ostra i mroźna jak wspominają nasi dziadkowie, a lato to nie to samo lato jak z przed laty. KAPE cały czas pracuje nad poszanowaniem energii, którą wytwarzamy. Nie zdajemy sobie sprawy jakie skutki prowadzą do nadmiernego wykorzystywania energii elektrycznej.

KAPE przeprowadzi zajęcia dla młodzieży oraz mieszkańców Legionowa, chcąc pokazać przy użyciu multimedialnych technik o przyczynach zmian klimatu, zanieczyszczeniu środowiska, a przede wszystkim jak temu zaradzić. Opowiedzą jak można oszczędnie eksploatować energię eklektyczną oraz co to jest energia odnawialna i jak z niej korzystać. Już od wielu lat buduje się i projektuje miasta uwzględniając wykorzystanie energii – warto mieć świadomość zmian jakie towarzyszą nam w życiu codziennym i jak my, mieszkańcy Legionowa, możemy pomóc środowisku w którym żyjemy. Autobus Energetyczny jest tego doskonałym przykładem, jak dbać o Matkę Ziemię.

W piątek 28 października będą prowadzone zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych, w sobotę 29 października, w godzinach 9-17 zapraszamy do autobusu. Autobus Energetyczny bedzie czekał w Legionowie na wszystkich chętnych, którzy chcą poznać jak działa tego typu pojazd.

Przeczytaj też:  Bezpłatna linia na cmentarz

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *