Dbajmy o pszczoły w Chotomowie

Dbajmy o pszczoły w Chotomowie

Dbajmy o pszczoły w Chotomowie.

Dbajmy o pszczoły w Chotomowie to tytuł w nawiązaniu do ogólnopolskiej akcji, która trwa już od jakiegoś czasu. Coraz więcej komunikatów tej treści pojawia się w mediach. Pszczelarze alarmują, że pszczół jest coraz mniej, a w ten sposób zaburza się cykliczność również naszego życia.

Pszczoły potrzebne są do zapylania, bo dzięki nim my później mamy na przykład owoce. Nikt nie wyobraża sobie życia bez małych stworzeń, które spotykamy na łące. Warto jednak pamiętać, że jak teraz nie zadbamy o pszczoły, będzie tylko gorzej.

Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa „Nasze Pszczoły” otrzymało dotację od Urzędu Miasta Legionowo. Dzięki dotacji w Chotomowie powstała pasieka edukacyjno – szkoleniowa. Zadaniem tego miejsca jest nauka młodych ludzi o pszczelarstwie, uświadamianie jakie korzyści przynosi posiadanie pasieki. Dlatego dbajmy o pszczoły w Chotomowie.

Pasieka powstała przy ul. Partyzantów 126 A, w pobliżu lasów chotomowskich i Szkoły Podstawowej im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie, na terenach Gminy Jabłonna. Projekt służyć będzie nie tylko pszczelarzom. Istotą pasieki jest edukacja i szkolenia mieszkańców w różnym wieku.
22 października z okazji uroczystości przeprowadzono lekcję, by pokazać problem. Prezydent Roman Smogorzewski w trakcie swojego przemówienia wskazał ważną zależność pomiędzy szkołami, przedszkolami a samorządem i innymi organizacjami i stowarzyszeniami. Ważne żeby działać wspólnie i uczyć się od siebie wzajemnie jak dbać o pszczoły i chronić nasze środowisko.

Przeczytaj też:  Autobus Energetyczny w Legionowie

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *