Legionowo: windy na torami kolejowymi

Legionowo: windy na torami kolejowymi

Legionowo: windy na torami kolejowymi.

Legionowo: windy na torami kolejowymi to kolejna inicjatywa, która ma pomóc w bezpiecznym przejściu dla osób starszych i niepełnosprawnych.
Windy mają powstać do końca stycznia przyszłego roku nad torami kolejowymi w ulicach Parkowa/Wyszyńskiego.
PKP PLK zamknęło przejazd kolejowy w linii ulic Wyszyńskiego/Parkowa. Szukano sposobu co wybudować. Pomysł padł na kładkę nad torami bądź tunel. Zważając na pobliskie budynki (szkoła, kościół, cmentarz parafialny czy Urząd Miasta Legionowo i Starostwo Powiatowe) zdecydowano, że zostanie wybudowana kładka.
Kładkę wybudowano i oddano do użytku w lutym 2016. W trakcie odbioru Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego zwrócił uwagę, że należałoby dostosować kładkę również do potrzeb osób niepełnosprawnych i osób starszych. Propozycji było wiele, np. zamontowanie specjalnych poręczy. Po licznych rozmowach pomysł padł na windy. Został ogłoszony przetarg w szybkiej formule projektuj i buduj. Mając na uwadze wygodę windy i jej możliwości. Rozwiązuje wiele problemów i różnych grup wiekowych mieszkańców, np. rodziców z małymi dziećmi. Wybrano ofertę firmy Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY Sp. z o.o. Budownictwo Spółka komandytowa.
Firma zaproponowała 937.629,00 zł brutto. Zapewnia również 3-letni okres gwarancyjny i realizację przedmiotu zamówienia w terminie do 30 stycznia 2017 r.
Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.