Dzików odławianie w Legionowie

Dzików odławianie w Legionowie

Dzików odławianie w Legionowie.

Dzików odławianie w Legionowie miało miejsce 25 października. Dziki spacerowały po terenie Centrum Szkolenia Policji. Zostały przetransportowane 165 km z Legionowa do Puszczy Piskiej. Odłowiono 10 dzików, a każdy z nich ważył ok. 25-30 kg.

W powiecie legionowskim działają dwie odłownie. Dzięki nim już 65 dzików znalazło szczęśliwe miejsce do życia. W puszczy Pilskiej będą mogły żyć w naturalnym środowisku, nie przeszkadzając nikomu i nie stwarzając zagrożenia. Często można było spotkać dziki przechadzające się ulicami, nocami. Takie sytuacje są bardzo niebezpieczne dla życia. Wielokrotnie osoby zaangażowane w odławianie dzików poświęcały noce czy swój wolny czas, po to by mieszkańcy powiatu legionowskiego byli bezpieczni.

Podczas październikowej sesji rady powiatu starosta Robert Wróbel wręczył podziękowania 11 osobom, które w sposób zaangażowały się w akcję odławiania dzików.

W nocnej akcji odławiania dzików wzięli udział strażnicy Straży Miejskiej w Legionowie: Hubert Macioch z Referatu Zarządzania Środowiskiem Starostwa Powiatowego w Legionowie oraz myśliwi Witold Macioch i Edward Ulenicki z Koła Łowieckiego „CYTADELA”.

Dzików odławianie w Legionowie

Cały czas dba się o bezpieczeństwo i odłowni czujnym okiem pracują, by zapewnić bezpieczeństwo naszym mieszkańcom. Jeśli ktoś będzie widział dzika, to najlepiej od razu powiadomić Straż Miejską w Legionowie. Jak mawiają dzik jest dziki.

Przeczytaj też:  Jakie działania na terenie Legionowa prowadzi obecnie Straż Miejska?

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *