STOP cukrzycy!

STOP cukrzycy

STOP cukrzycy!

STOP cukrzycy to hasło, które ma zachęcić nas do podjęcia próby zadbania o własne zdrowie. Lekarze i dietetycy alarmują! Coraz więcej osób i to w coraz młodszym wieku choruje na cukrzycę. A to w większości od nas zależy, rodziców, czym karmimy nasze pociechy.

Cukrzyca jest przewlekłą chorobą związaną z zaburzeniem wydzielania insuliny. Niedobór insuliny prowadzi do złego wykorzystania glukozy w naszym organizmie, a w konsekwencji zwiększenie stężenia glukozy we krwi (hiperglikemia), co nie jest wskazane dla naszego organizmu.

Zły sposób odżywiania, zła proporcja węglowodanów, tłuszczy i białek tylko pogłębia problem. Jednym z głównych przyczyn cukrzycy jest zła praca trzustki, i tu w grę wchodzą często geny. Jeśli ktoś z naszej rodziny ma bądź miał cukrzycę, niestety jest szansa że jesteśmy następni w kolejce. Na cukrzycę bardzo często wpływa zły sposób odżywiania i siedzący tryb życia. Warto sprawdzać sobie ciśnienie czy poziom dobrego cholesterolu, by uniknąć wczesnej cukrzycy. Niestety nikt nam nie zapewni czy będziemy chorzy czy nie. Od nas samych zależy, bo jesteśmy tym co jemy. Warto zbilansować swoją dietę, a przede wszystkim ograniczyć węglowodany. Utrzymujący się podniesiony poziom cukru we krwi to pierwszy ważny sygnał dla nas.

Uwaga dla kobiet w ciąży! Jest możliwa cukrzyca, która pojawia się w trakcie ciąży. Nie należy tego bagatelizować, a zgłosić się do lekarza.

STOP cukrzycy to hasło promujące zdrowy tryb życia i walkę z cukrzyca. To od nas zależy czy staniemy się ofiarami cukrzycy.

STOP cukrzycy to hasło promujące zdrowy tryb życia i walkę z cukrzycą. To od nas zależy czy staniemy się ofiarami cukrzycy.

cukrzyca-4

 

Przeczyta też:  Legionowo:Spacer Po Zdrowie

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.